Kvalifikace bude nakonec zřejmě vypadat jinak

Týmy se dohodly na další změně formátu kvalifikace.
Kvalifikace bude nakonec zřejmě vypadat jinak

Charlie Whiting se sešel se zástupci týmů  a podle Auto Motor und Sport byla dohodnuta další změna formátu kvalifikace. Ta by měla začít fungovat už v Austrálii, přestože Ecclestone o víkendu tvrdil, že se úpravy stihnou až nejdříve pro GP Španělska.

Jak by tedy kvalifikace měla vypadat? „KO systém“ bude zaveden pouze pro první dvě části, které budou trvat 16 minut. Po 7 minutách začnou jezdci vypadávat – každých 90 sekund. Celkem v obou částech vypadne 7 jezdců. 

Třetí část kvalifikace bude trvat 12 minut a bude stejná jako dosud – pouze s tím rozdílem, že v ní uvidíme 8 a ne 10 vozů.

Návrh musí ještě schválit Světová rada motorsportu. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Nemáme problém s motorem, říká Arrivabene

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna