Kuriózní problémy: Albon nesměl s nebezpečným autem do boxů, Red Bull měnil zadní křídla

Kuriózní technické problémy potkaly týmy Red Bullu. Na zadních křídlech Gaslyho a Verstappena byly objeveny praskliny. Alexander Albon pak z bezpečnostních důvodů nesměl do boxů.
Kuriózní problémy: Albon nesměl s nebezpečným autem do boxů, Red Bull měnil zadní křídla

U Red Bullu museli před startem závodu měnit bočnice zadního křídla. Vozy byly v režimu parc fermé, takže tým musel požádat FIA o souhlas. Vzhledem k tomu, že vyměnil díly za díly stejné specifikace, nebyl to problém.

„Jeden z mechaniků, který prováděl kontrolu, našel prasklinu na zadním Maxově křídle, takže jsme požádali o souhlas s výměnou,“ řekl Horner pro Autosport. 

Leclerca nepřebolelo Rakousko. Proto se bránil tak tvrdě, říká Verstappen

Leclerca nepřebolelo Rakousko. Proto se bránil tak tvrdě, říká Verstappen

„Pak proběhla kontrola na Pierrově voze a našli jsme prasklinu na stejném místě. Dostali jsme povolení k oběma výměnám a z bezpečnostních důvodů jsme to udělali.“

Kromě výměny bočnic zadního křídla použili mechanici také speciální lepící pásky, aby se ujistili, že se praskliny na stejném místě neobjeví znovu během závodu. 

Albon nesměl do boxů

Kuriózní problém měli u Toro Rosso. Alexander Albon přezul ve 13. kole na střední směs a dojel až do cíle. Hrdinou byl však nedobrovolně. Nejednalo se o agresivní strategii.

Albon nebyl daleko od bodů. Dvě kola před koncem však z bodované desítky vypadl. „Alex bohužel v závěrečných fázích vypadl z bodovaných pozic, protože nedokázal absolvovat druhou zastávku pro pneumatiky, které potřeboval,“ vysvětlil technický ředitel Hondy F1 Tojoharu Tanabe.

Podle Tanebeho ukázala data problém s vysokým napětím. Honda proto informovala Toro Rosso, že zastávka není vhodná. Mechanici by se nemohli z bezpečnostních důvodů vozu dotýkat – rozhodně by to nezvládli za pár sekund na boxovém stání.

„Samozřejmě, že nyní budeme tuto situaci pečlivě analyzovat,“ řekl Tanebe.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ze zákulisí souboje mercedesů. Safety car nic nezměnil, říká Hamilton

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00