Kubicův test v DTM k návratu do monopostů nepovede

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff vysvětlil, že i když Robert Kubica bude testovat vůz DTM, stále není ve formě, která by mu umožnila vrátit se do formule 1.
Kubicův test v DTM k návratu do monopostů nepovede

U Kubici je problém pořád stejný, mobilita pravé ruky není dostatečná. Komplikace bude působit i ve voze DTM týmu HWA, do kterého ho posadí přímo Wolff.

"Roberta máme samozřejmě všichni rádi, je to mimořádný člověk a my u Mercedesu mu chceme dát příležitost odjet pořádný test v pořádném závodním autě, abychom viděli, jak se mu bude dařit a jak se bude cítit," vysvětloval.

"To budeme dělat v příštích dnech a já jsem velmi rád, že to může udělat. Moc se na to těší a je nadšený. Uvidíme, jak to půjde. Pokud ten test v DTM půjde dobře a uvidíme, že se mu daří v pořádném závodním autě s přítlakem, myslím, že jsou tu kvůli jeho rameni a ruce pořád jistá fyzická omezení pro řízení monopostu."

"Myslím, že bychom všichni velmi rádi v budoucnu viděla Roberta, jak se mu daří ve voze formule 1, ale na to je v tuto chvíli určitě moc brzy."

Testy DTM se uskuteční tento týden ve Valencii.

Další článek: Wolff: Bylo by předčasné hovořit o personálních změnách u Mercedesu

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.