Kubicův manažer nevylučuje návrat ještě v letošní sezoně

Šéf Renaultu Gerard Lopez vyloučil, že by se Polák letos vrátil do závodů, připustil jen možnost startu v trénincích. Kubicův manažer Morelli je odvážnější.
Kubicův manažer nevylučuje návrat ještě v letošní sezoně

Robert Kubica se stále zotavuje z velmi vážné nehody v rally, která se stala 6. února v Itálii. Jeho závodní sedačku dočasně převzal Nick Heidfeld. Daniele Morelli, který je Kubicovým manažerem, v Monaku přinesl optimistické zprávy.

"Nevsázel bych na to, že se Robert letos určitě nevrátí. To, co řekl Lopez, nekoresponduje s informacemi, které máme k dispozici. Pro svůj výrok neměl žádné podklady. S Robertem jsme denně v kontaktu, víme, co nám řekli doktoři, co nám říká týmový lékař, doktor Ceccarelli, který řídí rehabilitační program. Dát Robertovi možnost projet se v pátečním tréninku je minimum, které může tým poskytnout. Zdá se mi to jako poněkud nedostatečný slib," řekl Morelli.

Mimo klasické rehabilitace a tréninku bude také nutné, aby si Kubica rychle znovu navykl na pozitivní vnímání rychlosti, s čímž by mimo jiné měla pomoci vydatná jízda na simulátoru.

"Simulátor bude jeden z nástrojů, které Robertovi znovu umožní pocítit rychlost. Potřebuje si znovu navyknout na pohyby, které dříve dělal automaticky. Nebojíme se, že by zotavení nebylo kompletní či nedostatečné pro řízení vozu formule 1. Robertova síla, váha a celkový zdravotní stav ukazují, že jdeme správným směrem.

Pokud to takhle půjde dál, v červenci by se měl Robert pustit do plného tréninkového programu, aby se vrátil do formy před nehodou. Bude běhat, posilovat, trénovat správné dýchání. Nepochybujeme o tom, že se dokáže vrátit," prohlásil Ital.

Další článek: Piloti Hispanie budou moci v neděli odstartovat

11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00