Kubicův doktor: Je hloupé se teď ptát, kdy se Robert vrátí

Zdravotní stav Roberta Kubici se neustále zlepšuje, ale podle doktora Ceccarelliho je absolutně nemožné odhadnout, kdy by se polský jezdec mohl případně vrátit do závodů.
Kubicův doktor: Je hloupé se teď ptát, kdy se Robert vrátí

"To je samozřejmě otázka, na kterou nedokážeme odpovědět. Nikdo nedokáže říct kdy nebo jak, protože jediné, co můžeme říct, je, že chirurgové odvedli skvělou práci," uvedl Ceccarelli. "Robert je velmi silný a dobře se uzdravuje. Ale je tu třetí faktor - příroda. Jaká k němu bude příroda? Přívětivá? Uzdraví se rychle? To nedokážeme říct. Takže na tuto otázku je nemožné odpovědět. Jen se domníváme, že jsou tu dva pozitivní aspekty: práce odvedená doktory a Robertova síla. To je v tuto chvíli vše. Nic dalšího se nedá říct."

Kubica svoji nehodu z rallye, při které si vážně poranil především pravou ruku, přirovnal k silniční nehodě, kterou měl před lety s podobnými následky. I u ní byl doktor Ceccarelli, ale srovnání odmítá.

"Tohle je něco úplně jiného," hodnotil. "Jak víte ze zpráv o zranění, je to úplně jiné. Je to těžší situace. Posledně mu to (uzdravení) trvalo měsíc a půl, teď to bude delší. Vím, že všichni chtějí vědět, kdy a jak se vrátí, ale to je hloupost. Je to otázka, na kterou neexistuje odpověď. Bude to trvat dlouho, to víme. Každý den budeme sledovat, jak se mu daří, a tak za měsíc budeme vědět. V tuto chvíli je to nemožné."

Kubica dokáže s prsty a zápěstím poraněné ruky hýbat a každý den ve spolupráci s doktory opatrně cvičí. Žádné komplikace se neobjevily, ale zůstává v nemocnici Pietra Ligure a Ceccarelli zatím nedokázal odhadnout, kdy by se polský jezdec mohl případně přemístit jinam.

Další článek: Nejlepší výfuky má Red Bull, říká Williams a pracuje na kopii

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.