Kubicu zlobila v Malajsii technika, závod málem nedokončil

Robert Kubica málem rozšířil už tak dlouhý seznam odpadlíků v GP Malajsie. Horké počasí představovalo pro techniku Renaultu téměř nepřekonatelnou zátěž, která mohla tým připravit o velký příděl bodů.

Kubica se musel kvůli problémům vzdát pronásledování Rosberga. "Požádali jsme Roberta, aby ubral a vůz zchladil, protože jsme ztráceli tlak vody," vysvětloval šéfinženýr Renaultu Alan Permane. "Na boxové zdi panovalo chvíli napětí, ale pak se tlak stabilizoval a ve zbývajících 20 kolech bylo vše v pořádku."

Kubica si nakonec dojel pro čtvrté místo, což ho po druhém místě z Austrálie udrželo nečekaně blízko vedoucímu jezdci šampionátu Felipemu Massovi, ztráta činí jen devět bodů.

"Prostě neudělal jedinou chybu," chválil polského jezdce Permane. "V prvním kole v Bahrajnu byl sestřelen, ale pak se probojoval zpět na 11. místo. V Melbourne odjel pod velkým tlakem perfektní závod a v Malajsii to bylo stejné. Robert je velmi konzistentní, velmi rychlý a velmi tvrdě pracuje. Hodně na nás zapůsobilo, kolik času tráví se svými inženýry. Je to velmi dobrý a komplexní jezdec."

Renault tak předčil očekávání, která zavládla u veřejnosti po zimních testech. Silnou stránkou vozu R30 je šetrnost k pneumatikám, přidat naopak musí v oblasti přítlaku.

"Máme velmi dobrý aerodynamický tunel, který byl v průběhu zimy vylepšen," připomněl Permane. "Zapracovali jsme na korelaci mezi daty z tunelu a trati. Věříme tomu, co nám tunel říká. Naše oddělení aerodynamiky pracuje lépe než kdy předtím a v současnosti dosahuje dobrých výsledků. Úroveň přítlaku se zvětšuje téměř každý den a v Číně bychom měli udělat další dobrý krok vpřed."

Další článek: Ecclestone má další novinky: v roce 2012 Rusko, o rok později New York

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00