Kubicu v závěru kvalifikace zlobilo auto

Nová aerodynamika se ale u BMW osvědčila.

Desáté místo pro Kubicu, třinácté pro Heidfelda - takové pozice přisoudila jezdcům BMW dnešní kvalifikace. Stejně jako mnoho ostatních týmů, i BMW do Barcelony přivezlo vylepšenou aerodynamiku. Pomohlo to k znatelnému zlepšení. Bílomodré vozy nicméně stále nejsou tam, kde jsme je byli zvyklí vídat v loňském roce.

"Kvalifikace pro mě začala opravdu dobře. V první části jsem měl dvě slušná kola, ve druhé se mi povedlo jedno fantastické. Čas to byl tak dobrý, že se vyplatilo trochu zariskovat - na trať jsem vyjel jen jednou, abych ušetřil další sadu pneumatik. Vyplatilo se a potvrzuje se, že s vozem děláme pokroky. Ve třetí části kvalifikace ale v rozhodujících momentech bylo auto velice nedotáčivé. Bylo jasné, že něco není v pořádku. Vrátil jsem se zpátky do boxů. Zklamalo mě to, nedovolilo mi to plně využít potenciálu vozu," prohlásil Robert Kubica.

Nicku Heidfeldovi první desítka unikla pouze o vlásek, přesto zítra vystartuje z druhé poloviny startovního pole.

"Dobrá zpráva je, že se auto s novou aerodynamikou opravdu zlepšilo. O to víc mě ale mrzí, že jsem toho nemohl využít. Když jsem v ranním tréninku ve dvanácté zatáčce vylétl z trati a opřel se o bariéru z pneumatik, připravilo mě to o čas pro přípravu na kvalifikaci. V závodě by to mělo být těžké, v Barceloně se vskutku nepředjíždí snadno, přesto ale doufám v bodový zisk," neztrácí naděje Nick Heidfeld.

 

Další článek: Vettel: Na zítřejší závod máme dobrý vůz

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00