Kubicu těsná ztráta pole position netrápí

Polský pilot byl po výborných výsledcích pasován do role černého koně Grand Prix Monaka. Tuto pozici pak v kvalifikaci do puntíku potvrdil.

Zatímco ve Španělsku Renault na Red Bull ztrácel vteřinu a půl, v Monaku se zásluhou Roberta Kubici vměstnal do první řady a zabránil tak kvalifikačnímu double Rudých býků. Nebýt na poslední chvíli zajetého nejrychlejšího kola Marka Webbera, mohl stanou dokonce na pole position.

"Když jsme v Barceloně ztráceli 1,5 sekundy, nebyl důvod předpokládat, že bychom se tu mohli kvalifikovat před nimi. Překvapila mě rychlost vozu v trénincích, jenže zázraky se ve formuli 1 nedějí. Když za normálních okolností ztratíte tak málo, trochu vás to naštve. Musíme být ale realisté, tým odvedl skvělou práci. V Monaku je závodění trochu jiné. Není to pouze o čisté rychlosti, musíte dovézt auto bez úhony do cíle, dobře si naplánovat zastávky v boxech a dávat si pozor na provoz. Můžete být o vteřinu rychlejší a stejně vám to nemusí být nic platné. Jde tu o to, abyste po výjezdu z boxů byli před všemi ostatními. Tak to v Monaku chodí," řekl Kubica. Start ze špinavé strany trati ho prý neznepokojuje, do první zatáčky se brzdí velmi záhy, čili rozdíly se téměř smažou.

Kubicův týmový kolega Vitalij Petrov obsadil čtrnácté místo.

Další článek: Soutěž o ročenku GP Guide podepsanou jezdci Ferrari má svého vítěze

Témata článku: , , ,