Kubicovi premiéra ve WRC nevyšla, poškodil vůz a odstoupil

Polský závodník nicméně potvrdil svou rychlost a až do jezdecké chyby v Rally Monte Carlo bojoval o stupně vítězů a šlapal na paty i favorizovanému Ogierovi.
Kubicovi premiéra ve WRC nevyšla, poškodil vůz a odstoupil

Robert Kubica v této sezoně bude za volantem vozu Ford Fiesta závodit v mistrovství světa v rally. Ročník 2014 započal tradiční Rally Monte Carlo. Tu letos sužují vrtochy počasí. Kubica toho dokázal hned na začátku využít a ujal se vedení. První den soutěže ukončil na třetí pozici. Devětadvacetiletý rodák z Krakówa to však nechtěl přeceňovat a tvrdil, že vzhledem k nedostatku zkušeností jeho cílem bylo soutěž hlavně dokončit. 

Neznamenalo to však, že by Kubica nějak výrazně zvolnil. Když naháněl v té době třetího Krise Meekeho, nezvládl na kluzkém povrchu svůj vůz, v pravotočivé zatáčce narazil do můstku a nemohl pokračovat v jízdě. 

"Došlo k rychlé změně v přilnavosti. Museli jsme být opatrní, protože nás na to upozorňovala naše ice crew (tým lidí, kteří závodníkům poskytují co nejaktuálnější informace o stavu trati - pozn. redakce). Bohužel jsem se ale přepočítal v tom, jak velká ta změna byla. Jel jsem do zatáčky rovně a naboural do mostu," řekl Kubica. 

Pro vítězství si v Monte Carlu jede úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie. Šanci na spravení chuti bude mít Kubica v dalším podniku mistrovství světa, který se bude konat v únoru ve Švédsku.

Další článek: McLaren bojuje s časem, nemusí stihnout první testy