Kubicovi nevyšel start, stálo ho to druhé místo

Robert Kubica si v Monaku připsal už druhé podium v sezoně. Dojel třetí za duem Red Bullu. Z druhého místa na roštu se mu nevyvedl start a později mu znepříjemňovala život probrzděná pneumatika.

Startu ve špinavé stopě se Kubica obával už dopředu. „Normálně bych se bránil, ale tentokrát jsem viděl, že se Mark (Webber) odpíchl nějak pomalu, tak jsem myslel, že bych mohl mít šanci ho předjet. Jenže jsem přidal moc brzy a protočila se mi kola, takže bylo pozdě zavírat dveře Vettelovi a pak už jsem se musel bránit Felipemu (Massovi),“ popsal Kubica.

Poté, co ho Vettel odsunul na třetí místo, už Polák neriskoval. „Držel jsem krok se Sebem. Myslím, že jsme byli o chlup rychlejší než oni. Ale nikdy jsem nebyl dost blízko, a v Monaku je předjíždění skoro nemožné. Držel jsem si tempo a hlídal Felipeho.“

Značnou část závodu musel Kubica zvlášť pečovat o pneumatiky. „Třicet kol před koncem jsem si hodně probrzdil pneumatiku a od té doby jsem trpěl velkými vibracemi. Vážně jsem se bál, že budu muset jet do boxů přezouvat. Neviděl jsem ani na tabuli,“ vyprávěl.

Navzdory všemu ale vidí třetí místo pozitivně. „Překvapilo mě, jak jsme silní. Nikdo by nás nečekal na stupních vítězů.“

Další článek: GP Monaka 2010 - neděle