Kubica vstoupil do druhé fáze rehabilitace, čekají ho drobné operace

Šéf týmu Renault Eric Boullier navštívil po GP Turecka Roberta Kubicu a do továrny v Enstonu přivezl dobré právy.
Kubica vstoupil do druhé fáze rehabilitace, čekají ho drobné operace

"Robert udělal v rámci své rehabilitace další krok vpřed a doktoři jsou příjemně překvapeni tím, jak se jeho stav zlepšuje," řekl Boullier. "Teď je to záležitost času, a i když trpělivost není největší Robertovou cností, dobře ví, že by rehabilitace mohla být dlouhým procesem."

"Hovořili jsme o posledním vývoji vozu a dění v týmu. Zajímaly ho další detaily o R31, pneumatikách a strategiích. Robert je stále velmi zapojený do dění, je v kontaktu se svými inženýry a my ho informujeme o všech důležitých rozhodnutích, která tým udělal. Možná s námi letos není pořád, ale stále je součástí rodiny Lotus Renault GP."

Tři měsíce po Kubicově nehodě považují doktoři první fázi rehabilitace za ukončenou, proběhla bez komplikací. Cílem druhé fáze je navrátit plnou funkčnost všem poraněným částem těla. V rámci ní čekají Kubicu drobné chirurgické zákroky, které korigují nedostatky ovlivňující funkčnost předloktí a ramene. Je to záležitost zcela běžná. První podstoupil polský jezdec v úterý a proběhl bez problémů.

Další článek: Force India si dala za cíl porazit Mercedes