Kubica: V současnosti je předčasné hovořit o návratu do F1

Polský jezdec se své šance na návrat do královny motorsportu nevzdal. Připustil ale, že ani on sám teď netuší, zda je tento cíl reálný, či nikoliv.
Kubica: V současnosti je předčasné hovořit o návratu do F1

Robert Kubica utrpěl vážná poranění při nehodě v rallye, k níž došlo v únoru loňského roku a kvůli které musel vynechat poslední dva ročníky formule 1. Jeho rekonvalescence trvá již více než rok a půl a teprve až nyní se jeho stav zlepšil natolik, aby mohl znovu začít závodit. Na té nejjvyšší možné úrovni to však jen tak hned nebude. O tomto víkendu se polský jezdec rozhodl zúčastnit rallyového závodu v rámci Ronde Gomitolo di Lana, který se koná v provincii Biella na severu Itálie.

"Jasně že bych preferoval vrátit se někam jinam, ale tohle je ta aktivnější část mé rehabilitace," řekl Kubica v rozhovoru pro italskou televizi SkySport24. "Přáním je, abych se vrátil tam, kde jsem byl předtím (v F1), už jen tohle je ale pro mě hezký cíl. Být tady v Bielle je pro mě po těch dvaceti jednadvaceti měsících emocionální. Doufejme, že si to užijeme, aniž bychom se dívali na časy jednotlivých etap, protože nakonec jde o to, abych znovu získal cit pro řízení a pomohl své ruce se lépe zotavit. Jsem jezdcem už dvacet let, mé tělo je zvyklé na určité věci, a tyhle věci cítím pouze tehdy, když řídím."

Kubica se nechal slyšet, že si nikdy nestanovil žádný definitivní termín pro návrat do formule 1. Do ní by se pochopitelně vrátil velmi rád. V současnosti je ale příliš brzy hovořit o tom, zda je tento cíl dosažitelný. Vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav.   

"V životě se někdy musíte spokojit s tím, co máte, i přestože byste chtěli víc; a přesně tohle je teď ten případ. Každopádně, jsem šťastný, že tu jsem, a myslím si, že je to dobrá meta. Nemohu vám říct, co skrývá budoucnost, protože to sám nevím."

"Samozřejmě, udělám vše, abych byl příští rok plně aktivní. V těchto (nadcházejících) měsících se rozhodnu, co budu dělat. Absolvoval jsem různé testy na trati s vysoce výkonnými vozy, ale potřebuji se sám rozhodnout, co bych dělal nejraději a jestli je pro mě formule 1 dosažitelným cílem, nebo ne," uzavřel Polák.

 

Další článek: Slušnou výkonnost vozů Force Indie poznamenala nespolehlivá technika

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10