Kubica u nás bude mít dveře otevřené, komentuje příští sezonu Boullier

Je to jen jedna z možných konspiračních teorií - tak se neurazte:
Kubica s Boulierem je možná dohodnutý, že neví, kdy - a zda vůbec - bude ještě schopen jezdit. Takže Kubica odešel z týmu - ale má smlouvu na to, že případný návrat do F1 nejdříve nabídne jim a mezitím nebude médiím sdělovat pokudmožno nic. Plat za letošek dostal i jako odstupné a za tuhle dohodu - protože Boulier potřeboval zvednout špatnou pověst Renaultu/Lady/Protonu/Lotusu. Boulier teď hraje pro fanoušky velké divadlo. Divadlo o věrném vyčkávání na "svého nejlepšího pilota" ačkoli je zřejmé, že kdyby byl Kubica OK, patrně by na příští rok podepsal někde jinde a pokud bude OK až v půlce další sezóny - opět asi nakonec zamíří jinam. (pročpak asi Ferrari potvrdilo Massu na příští rok? Nečeká i ono na to - jestli se bude Kubica schopen vrátit?) Současná i očekávaná forma týmu Renault prostě není lákadlem pro jezdce jakým Kubica byl ...
Pokud si uvědomíme celý dosah prohlášení lékaře, že nervy v zápěstí ještě nedorostly - je jasné, že zatím nelze s jistotou ani odpovědět jestli se bude moci Kubica vrátit. Vše se opírá jen o tzv. "kvalifikované odhady" kde lékaři vychází z vzdáleně podobných lékařských případů a rychlosti Kubicova uzdravování. Něco jako (pozor - bude to drsné přirovnání) jako když lékaři mohou zodpovědně po operaci říci příbuzným pacienta s rakovinou, že pacient může žít asi ještě půl roku až rok - i když už viděli případy, že s podobným rozsahem někdo přežil i roky tři. Vše jsou jen ODHADY. Nic víc. S větším počtem podobných případů jsou odhady čím dál víc přesnější - ale i tak lékaři bývají občas hodně překvapeni. Ovšem s rozsahem Kubicových zranění a s tím, že by se následně pacient vrátil na vrcholovou sportovní úroveň - s tím nemá dost zkušeností nikdo. Těch případů je málo a každý je dost odlišný - čili zde jsou všechny odhady ještě více ošidné a možná překvapení pravděpodobnější. Čili brát za bernou minci nějaké prohlášení, že na jaře bude Kubica opět fit pro F1 a za volantem bude předvádět zázraky - tomu nelze věřit více než méně zmiňované (ale bohužel pravděpodobnější) verzi, že ta ruka už nikdy nebude OK, a že bude-li vůbec ještě schopen řídit závodní vůz - nebude to na úrovni F1.
Čili podle mé teorie: 1) bude-li Kubica příští rok OK, najdeme ho trénovat a v půlce sezóny sedět v simulátoru Ferrari (cca 25% šance) 2) nebude-li OK, nevrátí se vůbec (cca 75% šance)

buggybob | buggy je pláží král! :-)

kristofyk  |  14. 11. 2011 10:11

V podstatě se s tím dá souhlasit

Vcelku smyslna spekulace, ale dovolil bych si tvrdit, že Ferrari daleko více spekuluje s myšlenkou, že po jednom rozkoukávacím roce u Williamsu bude do týmu vzat Kimmi. Kubica není a nebyl lepší než Massa.

Co!? jednu jedinou větu!! : Pane Kubica zítra sem naklušete a ukážete, že na to máte, jinak smůla. Příjde mi to Robertovo chování trochu arogantní a nefér vůči Renaultu. Může být rád, že ho hned po tom průseru nevykopli.

kristofyk  |  13. 11. 2011 21:24

A nedělají tohle spíš media?

kristofyk  |  13. 11. 2011 16:46
Superkossan  |  13. 11. 2011 18:40
.Zix..  |  13. 11. 2011 13:47

Vidim to teda na Sennu,dost pochybuju že Grosjean nebo někdo jinej by tam šel s tím že po nějakejch závodech ho nahradí Kubica.

To je to o čem mluvím...Kubica má říct rovnou že nepojede...

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

.Zix..  |  13. 11. 2011 13:52

Já bych řek že pojede,jen to prostě nestihne hned v březnu ale třeba až někdy v červnu.
A on se v tom asi moc nevyzná,tak je lepší když to nechá na doktorech nebo manažerovi.

Já bych řekl že nepojede ani v červnu ani v listopadu a kdoví jetsli vůbec někdy. Lotus mu drží flek jen ze slušnosti...

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

.Zix..  |  13. 11. 2011 13:56

Tak to bych zas neřek.
To by se určitě už dávno vědělo.

kristofyk  |  13. 11. 2011 16:47

Tak hlavně že ty to víš nejlépe.

To netvrdím, jen na mě tak Kubicovo chování působí...

Pomozte vymýtit smrt z našich silnic. Jezděte po chodníku!

kristofyk  |  13. 11. 2011 21:06

Třeba proto má svoje důvody a s vedením komunikuje, kdy je potřeba a médiím to nemá potřebu sdělovat a soustředí se na svoji rekonvalescenci. Boullier má za tohle čekání malé bezvýznamné plus, ale Kubica i po zranění je asi ten nejlepší jezdec, kterého bude mít Boullier k dispozici. Nedivím se tomu, že na něj stále čeká. Ani deset Petrovů a Sennů nebudou mít takový přínos jako Kubica, klidně i s jednou rukou...


1 2

20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.
18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30