Kubica stráví Velikonoce v domácím léčení

Polský jezdec už se nenachází v nemocnici v Santa Coroně. Tam byl léčen od své závažné nehody, k níž došlo šestého února v rámci rally Ronde di Andora.
Kubica stráví Velikonoce v domácím léčení

Ještě před třemi dny to vypadalo, že Kubica v nemocnici ještě nějakou dobu zůstane. Jeho zdravotní stav mu ale již dovoluje nemocnici opustit, čehož také využil. Následovat bude další rehabilitační fáze a nemocnici bude navštěvovat již pouze ambulantně.

"Jakmile se dostanu z nemocnice, pojedu domů do Monaka a trochu si tam odpočinu. Pak se přesunu do zdravotního střediska doktora Ceccarelliho v Itálii, kde zahájíme intenzivní rehabilitační program a předběžný lehčí trénink. Oba programy se budou křížit podle rychlosti zotavování," prohlásil Kubica.

Jak to s budoucností šestadvacetiletého Poláka bude vypadat dál, bychom mohli vědět v srpnu. Sám Kubica by se pochopitelně chtěl k závodění vrátit ještě v letošní sezoně.

 

Další článek: Ferrari začíná tušit, v čem tkví jeho problémy

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.