Kubica si tento víkend vyzkoušel rallye

Sébastien Loeb vyhrál s manželkou na sedadle spolujezdce.

Pilot týmu Renault Robert Kubica se o uplynulém víkendu zúčastnil francouzského asfaltového šampionátu Rallye du Var. S vozem Renault Clio R3 dojel na celkovém 29. místě.

Kubica již dlouho před startem řekl, že se chce závodu zúčastnit jen pro radost.

Další perličkou rallye byla účast šestinásobného šampiona Sébastiena Loeba. Jeho navigátorem ve voze Citroën C4 WRC tentokrát byla manželka Severine. Pár závod vyhrál se dvouminutovým náskokem.

"Je vždy krásné, když vyhrajete, ale tentokrát jsem dal vítězný polibek raději Severině než svému stálému navigátorovi Danielovi Elenovi," řekl Loeb.

Loebův navigátor Elena se pro tento závod posadil přímo za volant, rallye dokončil na 54. místě.

Rallye si letos vyzkoušel také mistr světa formule 1 z roku 2007 Kimi Räikkönen. O něm už dokonce oficiální stránky informovaly, že je nedaleko podpisu smlouvy s týmem Citroën v Mistrovství světa, jak napsal F1sports tento týden [čtěte více zde].

"Je potřeba doladit pouze drobné detaily," píše wrc.com.

Mistr světa z roku 2003 Petter Solberg odhaduje, že ke konci sezony bude mít Räikkönen na to jezdit v nejlepší pětce.

Další článek: Sauber očekává potvrzení třináctého místa příští týden

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).