Kubica si tento víkend vyzkoušel rallye

Sébastien Loeb vyhrál s manželkou na sedadle spolujezdce.

Pilot týmu Renault Robert Kubica se o uplynulém víkendu zúčastnil francouzského asfaltového šampionátu Rallye du Var. S vozem Renault Clio R3 dojel na celkovém 29. místě.

Kubica již dlouho před startem řekl, že se chce závodu zúčastnit jen pro radost.

Další perličkou rallye byla účast šestinásobného šampiona Sébastiena Loeba. Jeho navigátorem ve voze Citroën C4 WRC tentokrát byla manželka Severine. Pár závod vyhrál se dvouminutovým náskokem.

"Je vždy krásné, když vyhrajete, ale tentokrát jsem dal vítězný polibek raději Severině než svému stálému navigátorovi Danielovi Elenovi," řekl Loeb.

Loebův navigátor Elena se pro tento závod posadil přímo za volant, rallye dokončil na 54. místě.

Rallye si letos vyzkoušel také mistr světa formule 1 z roku 2007 Kimi Räikkönen. O něm už dokonce oficiální stránky informovaly, že je nedaleko podpisu smlouvy s týmem Citroën v Mistrovství světa, jak napsal F1sports tento týden [čtěte více zde].

"Je potřeba doladit pouze drobné detaily," píše wrc.com.

Mistr světa z roku 2003 Petter Solberg odhaduje, že ke konci sezony bude mít Räikkönen na to jezdit v nejlepší pětce.

Další článek: Sauber očekává potvrzení třináctého místa příští týden

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.