Kubica se většinu závodu potýkal s poškozenou podlahou

Robert Kubica z Williamsu zakončil rok, ve kterém se vrátil do formule 1, devatenáctým místem ve Velké ceně Abú Dhabí na okruhu Yas Marina.
Kubica se většinu závodu potýkal s poškozenou podlahou

Polský pilot se pro letošní rok vrátil do formule 1, když podepsal smlouvu s týmem Williams. Stáj z Grove se v posledních letech výkonnostně trápí a letošní ročník to jen potvrdil.

Kubica získal za celou sezónu jeden bod z dramatické Velké ceny Německa. Ve zbylých závodech však spolu se svým týmovým kolegou Georgem Russellem obsazoval poslední příčky.

Na rozdíl od Russella se Kubicovi sice podařilo bodovat, v kvalifikacích však na letošního nováčka nestačil, když byl Russell ve všech jednadvaceti kvalifikacích rychlejší.

Pro příští sezónu nahrazuje Kubicu u Williamsu Nicholas Latifi. Kubica, jak před víkendem přiznal, již má své plány pro rok 2020.

Poslední závod sezóny v Abú Dhabí Kubicovi zkomplikovala kolize s týmovým kolegou Russellem a následně také incident s Antoniem Giovinazzim z Alfy Romeo, po kterém měl poškozenu podlahu svého vozu.

„Byl to těžký rok a dnes to nebylo jednoduché, alespoň jsme ale měli nějaké souboje. V prvním kole jsme se v páté zatáčce střetli s Georgem a později s Giovinazzim jsme se celkem tvrdě srazili,“ říká Kubica.

„Celkem výrazně jsem si poškodil pravou část podlahy svého vozu, posledních 35 kol proto bylo velmi náročných. Nebyla to jednoduchá sezóna, alespoň jsme se ale pokusili dát do toho vše a nevzdávat se,“ uzavírá Kubica.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Pořadí se nemění. Ferrari dostalo za 4,88 kg paliva navíc jen tučnou pokutu

11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
18. června | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00