Kubica se v říjnu vrátí za volant

Kubicův manažer Deniele Morelli potvrdil, že Robert Kubica v říjnu znovu usedne za volant. Zatím ale není jisté, za jaký.
Kubica se v říjnu vrátí za volant

"V říjnu mu myslím budeme moci nasadit helmu a ukázat, co dokáže," uvedl Morelli. "Je důležité, aby mohl začít jezdit. Jestli to bude v simulátoru nebo silničním voze, není důležité."

Kubica se v únoru vážně zranil při nehodě v rally a od té doby podstoupil devět operací. Žádnou další by už neměl potřebovat.

"Robert začal poslední fázi rekonvalescence, a to je velmi důležitý krok," konstatoval Morelli. "Následující den (po poslední operaci) mohl okamžitě a téměř normálně hýbat loktem. Pořád potřebujeme, aby svoji práci odvedla příroda, ale teď už před sebou nemáme žádné překážky, je to jen otázka času."

Jakmile usedne Kubica za volant, zjistí, jak rychle může postupovat s návratem na závodní tratě. Podle Morelliho to může jít rychle, i když ve formuli 1 by ho letos raději neviděl, ve hře je volný trénink v Brazílii.

"Musel by pro to být důvod, protože nemůžete jen tak naskočit do vozu, jako kdyby se nic nestalo. Robert se bude potřebovat připravit. Byl bych rád, kdyby v Brazílii nejel, ale vím, že by mohl," dodal.

Diskuze (12) Další článek: Button zůstane příští rok u McLarenu, říká Whitmarsh