Kubica se chybou v závěru připravil o lepší čas

Heidfeld na začátku uvázl v provozu, pak už nebyla šance se zlepšit.

Podle vyjádření stáje BMW Sauber skončili oba jezdci v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie za očekáváním. Robert Kubica byl osmý, Nick Heidfeld obsadil devatenácté místo.

Všichni závodníci se dnes na vlastní kůži přesvědčili, jak byla kvalifikace za hustého deště obtížná. "V jednu chvíli bylo na trati tolik vody, že byla auta téměř neřiditelná. Po přestávce se to naštěstí o trochu zlepšilo," líčil Kubica. "Využili jsme relativně nízký přítlak, což bylo v této situaci dost ožehavé. K mému překvapení však bylo auto na mokru celkem konkurenceschopné. Když voda ubývala, bylo těžší ho řídit. Chovalo se nedotáčivě."

Podle Poláka byl vůz nastavený spíše na sucho. "Uvidíme, jaké počasí bude zítra," dodal.

Heidfeld přiznal, že v první části neměl šanci. "Věděli jsme, že bude v kvalifikaci pršet a zvýšili jsme naši světlou výšku, ale kvůli množství vody na trati to nestačilo," vysvětloval Němec. "Ve vozech formule jedna vás akvaplanink nepotká jen na pneumatikách, ale také na podlaze. To už pak není řízení, ale plavání."

Ke konci první části Němec nasadil nové pneumatiky, ale podmínky se ještě zhoršily a nebylo možné zajet čas zajišťující postup.

Šéf stáje Mario Theissen upozornil, že stejně jako před dvěma týdny v Suzuce, i v Sao Paulu hrálo roli počasí. "Nick uvázl v provozu ve stejnou dobu, jako zajel Robert svůj nejrychlejší čas. Měl smůlu, že se pak podmínky zhoršily," přiznal ředitel BMW Motorsport. "U Roberta šlo vše podle plánu. V rozhodujícím výjezdu však ztratil v sedmé zatáčce a skončil osmý. Dnešek mohl být mnohem pozitivnější."

Hlavní inženýr Willy Rampf navázal na slova jezdců i svého šéfa a dodal, že tým dnes měl na umístění v prvních dvou řadách.

Další článek: Čerstvý třicátník Räikkönen si pochvaloval jízdu za největšího mokra

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.