Kubica se choval jako týmový kolega Vettela, říká Hamilton

Lewis Hamilton je přesvědčený, že mu boj o vítězství v Abú Zabí zkomplikovala skutečnost, že měl Sebastian Vettel víc než jen jednoho týmového kolegu.
Kubica se choval jako týmový kolega Vettela, říká Hamilton

Hamilton po své zastávce v boxech vyjel za Robertem Kubicou a nepodařilo se mu ho předjet. Musel čekat, až polský jezdec odjede k mechanikům, pak už ale bylo na boj s Vettelem pozdě.

"No, myslím, že jsem s ním (Vettelem) dokázal držet krok na začátku závodu, hlavně v prvním stintu," konstatoval Hamilton pro oficiální stránky formule 1. "Ale řekl bych, že se jim dostalo určité pomoci od Renaultu, a pak bylo nemožné předjet. To je výhoda, když máte týmové kolegy navíc!"

Na přímou otázku, zda Robert Kubica rozhodl šampionát, pak Hamilton odpověděl: "Na tom už teď nezáleží. Já jenom vím, že jsem ho nemohl předjet, a nemohl jsem tak většinu závodu útočit na Sebastiana. Teprve až když zajel do boxů, jsem se mu mohl přiblížit, ale to už bylo pozdě. Ale to už je minulost. Všichni se těšíme na další sezónu a předtím ještě na zimní přestávku a Vánoce."

Vettel navíc připravil Hamiltona o titul nejmladšího mistra světa v historii formule 1, ale britskému jezdci McLarenu to nevadí. "Vůbec ne. Je vidět, že v kokpitech přebírají vládu mladí jezdci. Sebastian převzal vedení v rámci týmu a odvedl fenomenální práci. Zůstal soustředěný a udržel chladnou hlavu, takže je mistrem světa zaslouženě," dodal.

Další článek: Newey: Zmrazený vývoj motorů zůstává pro Renault a jeho týmy problémem

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10