Kubica se chce vrátit do závodního vozu v polovině roku

Navzdory komplikacím Robert Kubica nevzdává svůj návrat do formule 1 a intenzivně pracuje na své kondici. Už jezdí v silničním voze a připravuje se na ten závodní.
Kubica se chce vrátit do závodního vozu v polovině roku

V únoru uplyne rok od Kubicovy nehody v rallye, při níž byl v přímém ohrožení života. Náročná rehabilitace probíhá od té doby s menšími výkyvy, přičemž zlomenina nohy při pádu letos v lednu znamenala další komplikaci.

Stav polského jezdce se ale neustále zlepšuje, což mu umožňuje řídit silniční vůz (údajně Renault Mégane s automatickou převodovkou). Podle očekávání návrat na okruhy brzdí nejvíce pravá ruka, která ještě neumožňuje pohyby ve stejném rozsahu jako před nehodou.

V současnosti má Kubica za cíl vrátit se do simulátoru a ihned poté do závodního vozu letos v červnu. Kdo mu to umožní, zatím není jisté, ale mohlo by to být Ferrari, které mělo o dnes již bývalého pilota Renaultu zájem už v minulosti. Podle italských médií se chce Kubica vrátit, jen pokud bude znovu ve stoprocentní formě, jinak motorsport vzdá.

Další článek: Petrov: Čekám na odpověď jednoho týmu, snad budu v únoru testovat

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10