Kubica se chce vrátit do závodního vozu v polovině roku

Navzdory komplikacím Robert Kubica nevzdává svůj návrat do formule 1 a intenzivně pracuje na své kondici. Už jezdí v silničním voze a připravuje se na ten závodní.
Kubica se chce vrátit do závodního vozu v polovině roku

V únoru uplyne rok od Kubicovy nehody v rallye, při níž byl v přímém ohrožení života. Náročná rehabilitace probíhá od té doby s menšími výkyvy, přičemž zlomenina nohy při pádu letos v lednu znamenala další komplikaci.

Stav polského jezdce se ale neustále zlepšuje, což mu umožňuje řídit silniční vůz (údajně Renault Mégane s automatickou převodovkou). Podle očekávání návrat na okruhy brzdí nejvíce pravá ruka, která ještě neumožňuje pohyby ve stejném rozsahu jako před nehodou.

V současnosti má Kubica za cíl vrátit se do simulátoru a ihned poté do závodního vozu letos v červnu. Kdo mu to umožní, zatím není jisté, ale mohlo by to být Ferrari, které mělo o dnes již bývalého pilota Renaultu zájem už v minulosti. Podle italských médií se chce Kubica vrátit, jen pokud bude znovu ve stoprocentní formě, jinak motorsport vzdá.

Další článek: Petrov: Čekám na odpověď jednoho týmu, snad budu v únoru testovat

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen