Kubica rezervním jezdcem Alfy Romeo, PKN Orlen bude titulárním sponzorem

Robert Kubica a PKN Orlen se přesouvají z Williamsu do Alfy Romeo. Polák bude u týmu působit jako rezervní jezdec.
Kubica rezervním jezdcem Alfy Romeo, PKN Orlen bude titulárním sponzorem

Alfa Romeo dnes potvrdila, že se Robert Kubica stal rezervním jezdcem Alfy Romeo. Pro tým pracuje a zřejmě i nadále bude pracovat také Marcus Ericsson, ale ten se chce plně soustředit na závodění v IndyCar. Kubica bude pracovat na simulátoru.

Kubica se do týmu, se kterým získal své vítězství ve formuli 1 (ještě pod názvem BMW Sauber) nevrací s prázdnou. Společně s ním přichází také PKN Orlen, který se stane titulárním sponzorem – respektive jedním z titulárních sponzorů. protože tím je do jisté míry už samotná Alfa Romeo.

Tým bude letos jezdit pod oficiálním názvem Alfa Romeo Racing ORLEN. Název letošního vozu bude C39, takže zůstává zachována tradice, kterou zavedl Peter Sauber. Písmeno C odkazuje na jeho manželku Christiane.

„Tento tým má v mém srdci zvláštní místo a jsem rád, že zde vidím některé tváře z mých let v Hinwilu,“ řekl Kubica.

„Čas a okolnosti jsou samozřejmě jiné, ale jsem přesvědčen, že naleznu stejné odhodlání a hlad po úspěchu. Těším se, že pomohu Alfě Romeo Racing ORLEN učinit další krok kupředu.“

„Jsme rádi, že můžeme Roberta přivítat zpět doma a nemůžeme se dočkat, až s ním začneme pracovat,“ řekl šéf týmu Frédéric Vasseur. Současně označil Kubicu za jednoho z nejlepších své generace a ocenil jeho odhodlání se vrátit do F1 po zranění v rallye. 

„Jeho zpětná vazba bude neocenitelná, až budeme i nadále tlačit náš tým směrem k přední části startovního roštu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Formule 1 slaví sedmdesátiny. Představila speciální logo

Témata článku: , ,