Kubica přišel o jezdce dne GP Rakouska. Vítězem se stal Verstappen

Robert Kubica se stal překvapivým vítězem ankety jezdec dne. Dnes však F1 chybu napravila a vítězem se stal Max Verstappen.
Kubica přišel o jezdce dne GP Rakouska. Vítězem se stal Verstappen

Titul jezdec dne si občas možná zaslouží někdo jiný trochu více, než reálný vítěz ankety, ale to je samozřejmě čistě subjektivní.

V Rakousku však výsledky opravdu překvapily. Anketu vyhrál Robert Kubica, který dojel poslední, dostal tři kola a dokonce i kolo od týmového kolegy.

Už po závodě se objevily informace, že F1 prověřuje „technickou chybu“. Dnes byly výsledky upraveny. Podle F1 získal Kubica nesprávný počet hlasů.

Vítězem ankety se stal Max Verstappen, který získal 74 % hlasů. Druhý skončil Leclerc s 11 % a třetí Sainz se 7 %.

Foto: Getty Images / Michael Regan

Další článek: Podkopali důvěryhodnost F1. Italský tisk spílá sportovním komisařům

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.