Kubica potvrdil, že se svezl v simulátoru Mercedesu

Polského jezdce pojí dobré vztahy s Toto Wolffem. Nemohl nicméně prozradit, zda projížďka v simulátoru byla i něčím víc než jen přátelským gestem.
Kubica potvrdil, že se svezl v simulátoru Mercedesu

Robert Kubica poslední dny strávil na Azorech, kde absolvoval svou první rally se šotolinovým povrchem v rámci šampionátu European Rally Championship (před tím si už podobný povrch vyzkoušel ve WRC-2). A nezačal vůbec špatně, v úvodu vedl před Janem Kopeckým. Poté musel zvolnit kvůli špatnému počasí a defektu. Velkou ztrátu nabral kvůli nehodě, při které se svým citroënem udělal kotrmelec. Podařilo se mu nicméně vrátit do hry a po pěkné stíhací jízdě získal konečné šesté místo. Vyhrál právě Kubicův kamarád Kopecký (který tak ovládl všechny tři podniky, ve kterých v dosavadním průběh sezony nastoupil).

Kubicu tedy teď ze všeho nejvíce zaměstnává rally, nicméně svůj naturel okruhového jezdce nezapře. Autosportu na Azorech prozradil, že informace o jeho jízdě v simulátoru Mercedesu jsou pravdivé.

"Ano, mohu říct, že jsem tam byl. Nelze ale prozradit, kolikrát to bylo, ani kolik jsem odjel kol. V posledních dnech se zkrátka objevily jisté zvěsti, které mohu potvrdit. Ano, navštívil jsem simulátor Mercedesu.

Možná se tam ještě podívám, ale zatím nevím jistě. Určitě to ale neznamená, že když mě někdo zrovna uvidí na Heathrow, znamená to, že jedu za Mercedesem. Přes tohle letiště cestuji i z jiných důvodů, které s touhle záležitostí nemusí mít nic společného," řekl Kubica.

Co se Kubicovy schopnosti řídit monopost formule 1 týče, zřejmě nedošlo k velkým změnám. Nedávno vyšlo najevo, že by zřejmě formuli 1 na některých tratích zvládl uřídit (například trať v Barceloně by prý nedělala potíže), nicméně určité okruhy (Monako a další) by stále na postiženou ruku byly příliš velká zátěž. 

Další článek: Technika: Lotus 49 - vůz navržený pro motor Cosworth

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.