Kubica potvrdil, že bude letos závodit pro Renault

Po prodeji týmu Renault si vzal Robert Kubica čas na rozmyšlenou, zda dodrží smlouvu, kterou na letošní sezónu podepsal ještě s Francouzi. Nyní už má jasno, u týmu zůstane.

"Vyvíjí se to správným směrem," uvedl Kubicův manažer Daniel Morelli pro BBC. "Pochybnosti jsme neměli, opravdu, ale bylo důležité, abychom zjistili, kdo bude u týmu v klíčových rolích a samozřejmě také jaký bude rozpočet - ten je pro vývoj vozu klíčový."

Na přímou otázku, zda bude Kubica v roce 2010 určitě závodit pro Renault, Morelli odpověděl: "Ano."

Naopak pravdivé nejsou spekulace, podle kterých chtěl polský jezdec využít změnu majitele týmu, aby si vyjednal vyšší plat.

"To je naprostá nepravda, že jsme žádali o peníze," řekl Morelli. "Není v našem zájmu tu situaci využít. Chceme peníze pro tým."

"Robert chce výkonný vůz. Jezdci je k ničemu, když dostane více peněz a má při tom slabé auto a ztratí výkonnostní bonusy. Je lepší bodovat a dojíždět na stupních vítězů, než mít větší plat."

Letošní rozpočet týmu Renault označil Morelli za rozumný, i když mu nebylo řečeno, odkud peníze pocházejí. Gérard Lopez by ale podle něj měl přivést nové sponzory.

Kubicův manažer dále očekává, že během následujících dvou týdnů bude v roli šéfa lucemburské stáje potvrzen Eric Boullier a na postu technického ředitele Bob Bell. O druhém jezdci žádné zprávy zatím nejsou.

Další článek: Z Rallye Dakar vypadla i tatra Aleše Lopraise

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00