Kubica potřebuje ještě několik týdnů, než stanoví plán návratu

Robert Kubica má za sebou další operaci zápěstí a stále není připraven usednout do závodního vozu. Je čím dál méně pravděpodobné, že by stihl začátek příští sezóny.
Kubica potřebuje ještě několik týdnů, než stanoví plán návratu

Kubica potřeboval menší operaci zápěstí, aby se zlepšila jeho pohyblivost. Zároveň mu ale v pravé ruce ještě nedorostly všechny nervy, takže potřebuje více času.

"Robert se cítí dobře, vše je v pořádku, ale zatím je brzy hovořit o budoucnosti," uvedl jezdcův manažer Daniele Morelli. "Několik týdnů bude trvat rekonvalescence po poslední lehčí operaci. Až potom můžeme hodnotit a padne rozhodnutí o dalším postupu v souvislosti se začátkem příští sezóny."

Renault chce Kubicu posadit zpět do vozu, ale je pravděpodobné, že začátek sezóny nestihne. Jednou z možností je nechat jezdit někoho jiného a Kubicovi umožnit postupný návrat. Polský jezdec by se nejdříve připravoval ve volných trénincích, a až by byl připraven, začal by i závodit.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s analýzou vážných nehod z poslední doby

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen