Kubica pokračuje s rehabilitací, závody v monopostech by ale ještě nezvládl

Případný Polákův návrat do formule 1 by ztěžoval také fakt, že kvůli dlouhé absenci ztratil mnoho kontaktů se stájemi a vlivnými lidmi.
Kubica pokračuje s rehabilitací, závody v monopostech by ale ještě nezvládl

Robert Kubica vcelku bez problémů zvládá řídit vozy pro rally. V těchto dnech se s vozem Citroën C4 WRC účastní Rally di Como (a pohybuje se na špici). Ani tentokrát neunikl dotazům ze strany médií, jaká je vlastně jeho kondice a kdy by se mohl vrátit do některé z vrcholných motoristických sérií.

"Řekněme, že pro budoucnost nemám nějaké konkrétní plány. Pořád procházím rehabilitací. Samozřejmě, že bych rád nakonec závodil v nějakém šampionátu na vysoké úrovni, ať už v rally, nebo na okruzích. 

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, na závodní trati jsem absolvoval nějaké testy. Doufám, že se moje ruka i celková fyzička vylepší. Bohužel je to už dlouho, co jsem vypadl z formule 1, a tak jsem přišel o mnoho kontaktů. Navíc jsem se soustředil výhradně na upravení mého zdravotního stavu," citovala Kubicu agentura Reuters.

Od osudové nehody uběhlo již 21 měsíců, přičemž se odhaduje, že s přibývajícím časem se Kubicovy šance na přilákání některého z týmů formule 1 snižují.

Diskuze (21) Další článek: De la Rosa se obává, že se HRT nekvalifikuje do závodu