Kubica nevylučuje návrat do F1. V životě nikdy nevíte, říká

Robert Kubica věří, že se může ještě v budoucnu vrátit do formule 1, ačkoliv připouští, že nemá „žádnou kontrolu“ nad tím, zda se skutečně naskytne další šance.
Kubica nevylučuje návrat do F1. V životě nikdy nevíte, říká

35letý Polák se letos vrátil do formule 1, když podepsal smlouvu s Williamsem. Jeho týmový kolega George Russell jej sice porazil ve všech 21 letošních kvalifikacích, Kubica pro Williams ale získal jediný bod týmu v letošní sezóně, když dojel desátý v deštivé Velké ceně Německa.

Už pár závodů před koncem sezóny přitom oznámil, že z F1 po jedné sezóně u Williamsu odchází. Před posledním závodem v Abú Dhabí bylo potvrzeno, že jej v kokpitu nahradí Nicholas Latifi.

Kubicova budoucnost by mohla kromě pozice jezdce na simulátoru u týmů Haas nebo Racing Point být také v šampionátu DTM. Pro BMW již v Jerezu testoval.

Velký příběh Roberta Kubici: Z F1 odchází jeden z největších talentů minulého desetiletí

Velký příběh Roberta Kubici: Z F1 odchází jeden z největších talentů minulého desetiletí

Ačkoliv Kubica připouští, že Velká cena Abú Dhabí mohla být jeho posledním závodem ve F1, věří, že pokud se udrží v paddocku formule 1, bude mít šanci se ještě do závodní sedačky vrátit.

„V životě nikdy nevíte. Samozřejmě, pokud v budoucnu nebudu v paddocku, je velmi malá šance (znovu závodit ve F1),“ řekl Kubica.

„Pokud budu v paddocku, může se stát cokoliv. Zůstávám nohama na zemi a reálně mnohem pravděpodobnější je, že toto byl můj poslední závod, než že budu znovu závodit. Toto je realistický pohled.“

Kubicovu kariéru ve F1 přerušila vážná nehoda v rallye v roce 2011, při které utrpěl vážná poranění. Kubica si při tom uvědomil, že má jen malý vliv na to, jakým směrem se bude ubírat jeho budoucnost ve F1.

„Nemám nad tím žádnou kontrolu. Může tu být šance (na návrat), ale nemusí. Myslím, že za posledních deset let jsem se hodně naučil,“ řekl.

„V minulosti jsem měl smlouvu na další tři roky závodění a skončil jsem v nemocnici s téměř ochrnutou polovinou těla a málem jsem přišel i o život. Tentokrát to snad bude jiné.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Problémy jako v Indianapolis v roce 2005 na Zandvoortu nehrozí, ujištuje Lammers