Kubica: Neodsuzujme platící jezdce a jejich týmy, chtějí přežít

Robert Kubica se domnívá, že není správné pohrdat týmy formule 1, které angažují platící jezdce. I když on sám by za sedačku platit nechtěl.
Kubica: Neodsuzujme platící jezdce a jejich týmy, chtějí přežít

"Nejsem v pozici, kdy bych mohl soudit rozhodnutí týmů, které hledají kompromisy ve svých jezdeckých sestavách," uvedl Kubica pro oficiální stránky formule 1. "V historii formule 1 to není žádná novinka (platící jezdci)."

"Myslím, že současná úroveň jezdců je velmi vysoká a žádné negativní dopady na podívanou nejsou. Kdybych byl já v takové situaci, asi bych si zvolil jinou cestu. Ale určitě neodsuzuji ty, kteří bojují o získání nebo udržení sedačky prostřednictvím všech možných nástrojů."

Kubica za svoji sedačku platit nemusel a za pět let ve formuli 1 se vypracoval v jednoho z nejlépe hodnocených pilotů. K úplné spokojenosti mu ještě chybí titul mistra, na který si zřejmě bude muset ještě počkat, ale letos by mu nemusel být daleko.

"Věřím, že sezóna 2011 bude dobrá, protože tým mohl přes zimu pracovat ve stabilnější finanční situaci a pod stabilním vedením, ve srovnání s dobou před rokem. Eric Boullier řekl, že chce, aby naše auto letos vítězilo. Vyjádřil tak přesně mé pocity," uvedl ke svým ambicím polský jezdec.

Další článek: Tým Lotus představí nový vůz na internetu