Kubica: Monako je daleko, Singapur může být úplně jiný

Robert Kubica získal v Monaku umístění na stupních vítězů, ale varoval, že by se situace mohla změnit a Singapur nemusí navzdory podobným vlastnostem Renaultu sednout.

"Musíme být opatrní a nepovažovat nic za samozřejmé," řekl polský jezdec. "Je pravda, že v kalendáři je Singapur nejvíc podobný Monaku, ale Monako bylo před více než čtyřmi měsíci. Chci věřit, že auto bude stejně konkurenceschopné a bude se stejně snadno řídit jako tehdy, protože díky tomu na to můžu okamžitě tlačit a pro inženýry je snadnější dostat z vozu poslední kousek výkonnosti."

"Ale ve formuli 1 se situace může velmi rychle změnit a nemusí to tak být. Můj přístup bude pořád stejný. Budu myslet na to, že bojujeme ve skupině velmi silných vozů. V poslední době se hodně zlepšily týmy, jako je Williams, takže si musíme počkat a uvidíme. Ale určitě doufám v dobrý výkon."

Zatímco Kubica nastoupil do všech Grand Prix, které se v nočním Singapuru jely, Vitalije Petrova čeká série premiér, protože v kalendáři nezná už ani jeden okruh. Singapur by mu ale měl vyhovovat, protože má rád městské tratě.

"Bude to pro mě nová výzva," řekl ruský jezdec. "Ty okruhy vůbec neznám, takže udělám maximum, abych se na ně připravil. Sledoval jsem záznamy předchozích závodů a četl data. Také doufáme, že náš vůz bude v Singapuru a dalších závodech mnohem konkurenceschopnější."

"Na závod tam a další výzvy se těším. V Singapuru je hodně těžkých zatáček. A podle toho, co jsem viděl na videu, je trať hrbolatá, vůz hodně poskakuje, takže je snadné zablokovat kola. Mým cílem je bojovat v první desítce a postoupit do třetí části kvalifikace. Naším cílem je i nadále porazit Mercedes."

S nočním závoděním má Petrov zkušenosti z GP2, absolvoval klání pod umělým osvětlením v Kataru.

Další článek: Záložním jezdcem Sauberu pro rok 2011 se stal Esteban Gutierrez

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.