Kubica: Massův problém není strach, ale kanibal Alonso

Robert Kubica je přesvědčený, že Felipeho Massu nebrzdily v posledních letech následky jeho maďarské nehody, ale silný týmový kolega.
Kubica: Massův problém není strach, ale kanibal Alonso

Kubicu a Massu spojuje vážná závodní nehoda. Ovšem zatímco polskému jezdci brání následky v návratu do formule 1, Brazilec vynechal jen půl sezóny a od roku 2010 jezdí dál.

Ale už ne s takovými výsledky jako dřív. Podle Kubici to není kvůli nehodě z kvalifikace na Hungaroringu. "Je to komplexní záležitost," řekl pro La Repubblica. "Jezdec se neomezuje jen na řízení. Vsadil bych se, že strach nemá s Massovými problémy nic společného."

"A jsem si jistý, že by mi to potvrdil. Když usednete do vozu, jste tak soustředění, že není prostor pro strach. Jsou tu mnohem větší elementy, které můžou ovlivnit výkonnost."

A které jsou to v případě Massy? "Smůla, že má za týmového kolegu kanibala," odpověděl Kubica.

Alonso je považován za jednoho z nejlepších pilotů současné formule 1 a neustále vracející se otázkou je, zda je lepší než Sebastian Vettel, který vyhrál poslední čtyři šampionáty.

"Jako jezdec bych na tuto otázku neměl odpovídat," komentoval Kubica, který má k Alonsovi blízko. "Myslím, že Vettel prožívá kouzelné období. Když máte konkurenceschopný tým a techniku, tak získáte neuvěřitelnou sebedůvěru. Jakýkoliv jezdec z první desítky ve formuli 1 by se v tomto stavu stal neporazitelný."

"Na druhé straně je Fernando v pozici, kdy na to musí neustále tlačit, aby zvítězil, je to neustálý boj, to samé platí pro tým, je třeba neustále dělat mimořádné věci, protože ty obyčejné nestačí. Řekněme to takhle: Vettel jede tunelem, který vede přímo k vítězství, zatímco Alonso je v bludišti, kde si musí hledat cestu vpřed a při tom odrážet útoky ostatních."

Další článek: Massova tvrdá práce by mohla za Räikkönena u Ferrari scházet, říká Alonso