Kubica: Každý potřebuje výzvy, Alonso je jedním z nejlepších za poslední roky

Fernando Alonso a Robert Kubica byli ve formuli 1 velkými přáteli. Jejich kariéry se ale nakonec odvíjely trochu jinak, než si oba přáli.
Kubica: Každý potřebuje výzvy, Alonso je jedním z nejlepších za poslední roky

Alonso se na adresu Kubici v minulosti vždy vyjadřoval velmi pochvalně, vnímal ho jako jednoho z nejrychlejších jezdců své generace. Slavný „Kubika“ ale nakonec odešel z F1 jen s jedním vítězstvím po vážné nehodě v rallye v únoru 2011.

Ani Alonsova kariéra se zatím nevyvíjí dobře. Po titulech u Renaultu zatím další nepřišel.

„Každý člověk a závodník zejména, potřebuje nové výzvy,“ říká na adresu Alonsa Robert Kubica pro Sky Italia. Podle polského jezdce byl Alonsův odchod z Ferrari pochopitelný.

„Když Fernando přišel do Ferrari, všichni včetně mě očekávali, že to přinese titul mistra světa. Dopadlo to ale jinak, a tak musel najít něco nového a jít jinou cestou. Teď čelí velké výzvě, ale je to jako s jakoukoliv jinou výzvou – spokojenost je o to větší, když dosáhnete cíle.“

Přestup do McLarenu byl podle Kubici rizikem. „Ale je jedním z nejlepších ne-li nejlepším jezdcem v posledních letech.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Hamilton, Alonso a Vettel mezi nejlépe placenými sportovci

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.