Kubica je po operaci, čeká ho další, snad poslední

Robert Kubica v pátek úspěšně absolvoval plánovanou operaci. Lékaři mu deset hodin dávali do pořádku kosti v noze a ruce, které si polámal minulou neděli při rally v Itálii. Teď už zbývá zrekonstruovat jen loket.
Kubica je po operaci, čeká ho další, snad poslední

Páteční operace se soustředila především na rameno a paži. Kubicovi se při bouračce obnovilo staré zranění z civilní autonehody před sedmi lety. „Pod destičkou, kterou tam tehdy dali, se kost znovu zlomila. Umístili jsme tam destičku novou, delší, která pokryje i nové zlomeniny,“ popsal šéf traumatologie v Santa Corona Francesco Lanza.

Po operaci se pilot Renaultu vrátil na jednotku intenzivní péče. Lékaři plánují poslední operaci. „Chybí nám dodělat loket, což je velice komplexní oblast. Řekl bych, že pak už bychom měli být s operacemi hotovi, a mohli bychom naplánovat rehabilitaci,“ poznamenal Lanza pro místní zpravodajský server IVG.it.

Kubicův manažer Daniele Morelli mezitím nemocnici Santa Corona v Pietra Ligure vyslovil poděkování. „Robert a já nikdy nezapomeneme na pomoc a podporu, které se mu zde dostalo,“ řekl Morelli. Místním odborníkům na operace rukou se po nehodě podařilo zachránit Kubicovu dlaň, zápěstí a předloktí. Po dokončení zbývajících zákroků by se měl Polák podle jejich odhadu léčit přibližně rok. On sám se ale chce vrátit k závodění ještě letos.

Diskuze (20) Další článek: V pátek byl v Jerezu nejrychlejší Michael Schumacher
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10