Kubica: Formule 1 je čím dál těžší, nejsou žádné slabé týmy

Podle Roberta Kubici je formule 1 tak vyrovnaná, že je úspěch čím dál obtížnější. Kromě nováčků není ve startovním poli žádný tým, který by nepředstavoval hrozbu.
Kubica: Formule 1 je čím dál těžší, nejsou žádné slabé týmy

"Stal se z toho dost náročný a těžký sport, nejen pro jezdce, ale podle mě hlavně pro týmy," řekl Kubica pro Autosport. "Teď tu není žádný slabý tým, kromě těch nových. V roce 2009 se všechny týmy kromě Toro Rosso dostaly alespoň jednou na stupně vítězů, což hodně vypovídá o tom, jak těžký se tento sport stal pro týmy."

Renaultu se ale ve vyrovnané konkurenci podařil posun nahoru, meziročně si v šampionátu týmů polepšil o tři místa a byl nejlepší za velkou čtyřkou. Ambice má ještě vyšší a majitelé týmu by chtěli v příští sezóně pravidelně bojovat o stupně vítězů. "Musíme si uvědomit, že je třeba tvrdě pracovat. Týmu to je myslím jasné. Potřebujeme čas a hodně úsilí. Možná ještě víc úsilí a peněz, než tomu věnujeme teď," hodnotil Kubica.

Polský jezdec letos získal tři pódia, ale někdy výkonnost Renaultu nestačila na víc než konec první desítky. To Kubicovi nevadilo, za důležitější považoval, aby vždy dostal z vozu maximum. Když se ohlédne zpět, tak nemůže být se svojí první sezónou s týmem z Enstonu nespokojený.

"Realisticky vzato, kdyby mi někdo nabídl před začátkem sezóny takové výsledky, tak bych je vzhledem k naší formě na začátku spolupráce s Renaultem okamžitě bral," přiznal. "Je třeba situaci hodnotit realisticky. Očekávání jsou hezká věc, ale je třeba zachovat klid a očekávat realistické věci."

Diskuze (40) Další článek: Webber absolvoval závěr sezóny se zlomeninou ramene, tým o ní nevěděl
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10