Kubica: Dokud nebudu vědět, že na to nemám, prioritou je návrat do F1

Navzdory všem zdravotním komplikacím se Robert Kubica stále nevzdal naděje na návrat do formule 1. Nejvíc ho tíží, že si zatím nemůže vyzkoušet monopost, aby definitivně rozhodl.
Kubica: Dokud nebudu vědět, že na to nemám, prioritou je návrat do F1

Kubica se stále zotavuje ze své loňské nehody v rallye. "Moje léčení je permanentní proces," svěřil se v rozhovoru pro L´Equipe. "S doktory jsme se soustředili na problém mobility ruky, protože moje priorita byla a dnes pořád ještě je se vrátit do formule 1."

Jenomže omezená pohyblivost pravé ruky Kubicovi znemožňuje jízdu v monopostu, takže zatím soutěží v rallye.

"Jsem více omezený v každodenním životě, než když řídím závodní auto. Mám zmenšenou pohyblivost lokte a zápěstí, úhly mojí (pravé) ruky jsou dost omezené," vysvětloval.

"Pro ovládací prvky a tlačítka musím používat levou ruku, ale když mám pravou ruku na volantu, mám dobrou sílu. Její pohyblivost je sice omezená, ale klidně bych mohl řídit jen pravou rukou."

"Dnes jsem poměrně spokojený s tím, jak se mé tělo vyvíjí, i když v některých zatáčkách musím používat jisté triky. Ale je úžasné vidět, jak se tělo a mozek dokáží přizpůsobit."

Polský jezdce říká, že když usedne do simulátoru, je stejně rychlý jako dřív. Ale ve formuli 1 nemůže dělat všechny pohyby, které jezdec dělat musí. To mu brání v usednutí do skutečného vozu a zjištění, jestli je jeho návrat reálný.

"Uznávám, že to může vypadat zvláštně, ale raději bych vyjel na okruhu, který dobře znám, a ztrácel dvě sekundy na časy, které jsem jezdil před nehodou. Bylo by to jednodušší, řekl bych si, že automobilové soutěže pro mě skončily," přiznal.

Teď ale neví, jak by se mu ve skutečnosti dařilo. Proto dál soutěží a do poloviny prosince chce rozhodnout, co bude dělat příští rok. "Ještě jsem se nerozhodl mezi rallye a okruhy. Pokud zvolím rallye, musí to být program na dva nebo tři roky, abych se učil a dostal na nejvyšší úroveň," dodal. Jenomže to by asi znamenalo definitivní konec ambicí na formuli 1.

Další článek: Schumacher nevyloučil, že bude dál pracovat pro Mercedes

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.