Kubica chce jen formuli 1, jiná soutěž ho dlouhodobě nezajímá

Robert Kubica potvrdil, že i když letos závodí v rallye, jedná se z jeho pohledu jen o přestupní stanici ve snaze vrátit se do formule 1.
Kubica chce jen formuli 1, jiná soutěž ho dlouhodobě nezajímá

Kubica letos testoval DTM a měl možnost v této soutěži i závodit, ale odmítl ji. Vybral si rallye, protože to považuje za nejlepší cestu zpět do formule 1.

"Pro mě je teď prioritou být co nejvíce fit," vysvětloval Autosportu. "V tuto chvíli se nedokážu vrátit do monopostů a mojí vizí v této fázi není vrátit se do sedanů na okruh. DTM je pro mě jeden z šampionátů na nejvyšší světové úrovni. Jezdci, kteří tam závodí - podle mě jich minimálně deset dokáže vyhrávat závody. Je to šampionát na velmi vysoké úrovni."

"Není to tak, že bych podceňoval ty vozy nebo GT nebo něco jiného. Já prostě mám něco v hlavě a dělám vše proto, abych to dokázal, a tohle je pro mě ta nejlepší cesta."

Kubica stále věří, že se dokáže vrátit do formule 1, proto se v žádném jiném šampionátu nechce vázat dlouhodobě. Teprve pokud by zjistil, že si svůj cíl nemůže splnit, začal by uvažovat o kariéře v jiné sérii.

"Není tu žádná záruka, nedá se procentuálně vyjádřit, jestli se vrátím nebo ne, ale ani neplatí, že by stoprocentně bylo jisté, že se do formule 1 nevrátím. Udělám maximum," pokračoval.

"Prožil jsem si těžké období, řekl bych, že teď je to snazší, užívám si to, ale pořád to pro mě není úplně jednoduché, protože bych určitě radši jezdil ve formuli 1, stoprocentně fit. Realita je jiná."

"Teď potřebuji tak trochu od všeho, trochu štěstí a motivace, kterou myslím, že mám, a dál pracovat, abych možná získal šanci se vrátit se tam, kde jsem byl před tou nehodou."

Další článek: Wolffová: Musím se zúčastnit testů mladých jezdců, rychlostně ztrácet nebudu

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00