Kubica by zvládl jen 80 procent okruhů, takže zatím nechce ani testovat

Dokud nebude vědět, že by dokázal odjet všechny závody šampionátu, nebude chtít Robert Kubica ve formuli 1 ani testovat.
Kubica by zvládl jen 80 procent okruhů, takže zatím nechce ani testovat

Polský závodník, jenž se před dvěma roky vážně zranil v rallye, několikrát testoval v simulátoru Mercedesu, ale ví, že o návratu zatím uvažovat nemůže.

"Formule 1 mi schází, ale pořád nemám dostatečnou pohyblivost v pravé ruce," řekl pro Gazzettu dello Sport. "Cesta je ještě dlouhá a všechno nezáleží jen na mně. Nejsem v dokonalé fyzické kondici pro návrat do formule 1."

"Ve skutečnosti nejsem schopný jezdit na všech okruzích. Například v Monaku, kde musíte hodně točit volantem, což nedokážu. Upřímně si myslím, že bych dokázal jezdit jen na 80 procentech okruhů."

Dokud se nevyřeší tento problém, nemá Kubica zájem usednout do skutečného kokpitu.

"Myslím, že bych dokázal řídit auto mimo simulátor, ale testovat je k ničemu, pokud nemůžu jezdit na všech okruzích kalendáře. Bez perspektivy, že budu moci jednoho dne znovu jezdit ve formuli 1 jako závodní pilot, mě testování nezajímá."

Další článek: Hamilton: Postavil bych se jakémukoliv jezdci, lákavé je Ferrari

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.