Kubica by se mohl vrátit do vozu na konci sezóny, doufá jeho manažer

Robert Kubica se po nehodě z rallye dobře uzdravuje a jeho manažer Daniel Morelli věří, že by polský pilot mohl usednout do formule 1 alespoň v Brazílii.
Kubica by se mohl vrátit do vozu na konci sezóny, doufá jeho manažer

"Rekonvalescence pokračuje dobře," hodnotil Morelli pro Gazzettu dello Sport. "Pravá noha je v pořádku. Kdyby šlo jen o ni, tak by byl Robert prakticky připraven. Ta nám starost nedělá."

Problémem je Kubicova pravá ruka, tu si při nehodě velmi poškodil a teď potřebuje, aby mu dorostly především nervy. To bude trvat ještě dlouho. Polský list Fakt zveřejnil první snímky Kubici po odchodu z nemocnice.

"GP Itálie je v září, což je už za tři měsíce, ale mohli bychom uvažovat o posledním závodě sezóny," odhadl Morelli. "V každém případě Robert okamžitě pozná, jestli, jak a kdy se bude moci vrátit, až usedne do simulátoru, nebude k tomu ani potřebovat stopky."

Kubica by měl dnes podstoupit poslední operaci ruky. Lékaři již dříve řekli, že předpovědi o uzdravení jezdce si troufnou vyslovit až někdy na konci léta. U Renaultu zastupuje Kubicu Nick Heidfeld, ale nedaří se mu nejlépe. Tým za Kubicou stojí a chce mu nechat potřebný čas na rehabilitaci a rozhodnutí o případném návratu do závodní sedačky.

Další článek: Coughlan chce u Williamsu odčinit svoji špionážní minulost

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.