Kubica by se mohl letos vrátit do tréninků, do závodů určitě ne

Podle majitele týmu Renault Gérarda Lopeze je Kubicův návrat do závodů formule 1 v letošní sezóně vyloučený. Svézt by se Polák mohl znovu alespoň v pátečním tréninku.
Kubica by se mohl letos vrátit do tréninků, do závodů určitě ne

Kubica měl v únoru vážnou nehodu v rallye, která si vyžádá dlouhou rehabilitaci. U Renaultu ho nahradil Nick Heidfeld a může si být jistý, že sezónu dokončí v závodní sedačce.

"V jistou chvíli ho asi posadíme do vozu na testování v pátek, ale jsem si jistý, že jeho návrat letos možný není," řekl o Kubicovi Lopez pro rádio Onda Cero.

Kubicovi lékaři už dříve řekli, že zatím není ani jisté, jestli se polský závodník bude moci vůbec někdy vrátit do formule 1. S prvními odhady chtějí počkat do léta.

"Robert přežil působivou nehodu a teď přichází ta nejtěžší fáze, což je úplná rekonvalescence. Jestli se mu podaří, neví nikdo, ani on sám, doktoři nebo my," potvrdil Lopez.

Bez Kubici má Renault těžší život, i když se oba závodní piloti snaží. Po dvou umístěních na stupních vítězů z úvodu sezóny přicházejí spíše zklamání, i když výkonnost má vůz dobrou. Podle Lopeze měl R31 v Barceloně nejméně na třetí místo na startovním roštu. Ovšem Petrov měl problémy s převodovkou a Heidfeld v sobotu odpoledne vůbec nevyjel kvůli požáru z tréninku.

"První dva závody jsme měli dobré, ale ten zbytek... Doufáme v pódia, možná i vítězství v závodě, kde nebude dominovat Red Bull. Chceme se pokusit o třetí nebo čtvrté místo v šampionátu," dodal Lucemburčan.

Další článek: Hamilton: Díky pneumatikám by se mohlo předjíždět i v Monaku

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.