Kubica by se mohl letos vrátit do tréninků, do závodů určitě ne

Podle majitele týmu Renault Gérarda Lopeze je Kubicův návrat do závodů formule 1 v letošní sezóně vyloučený. Svézt by se Polák mohl znovu alespoň v pátečním tréninku.
Kubica by se mohl letos vrátit do tréninků, do závodů určitě ne

Kubica měl v únoru vážnou nehodu v rallye, která si vyžádá dlouhou rehabilitaci. U Renaultu ho nahradil Nick Heidfeld a může si být jistý, že sezónu dokončí v závodní sedačce.

"V jistou chvíli ho asi posadíme do vozu na testování v pátek, ale jsem si jistý, že jeho návrat letos možný není," řekl o Kubicovi Lopez pro rádio Onda Cero.

Kubicovi lékaři už dříve řekli, že zatím není ani jisté, jestli se polský závodník bude moci vůbec někdy vrátit do formule 1. S prvními odhady chtějí počkat do léta.

"Robert přežil působivou nehodu a teď přichází ta nejtěžší fáze, což je úplná rekonvalescence. Jestli se mu podaří, neví nikdo, ani on sám, doktoři nebo my," potvrdil Lopez.

Bez Kubici má Renault těžší život, i když se oba závodní piloti snaží. Po dvou umístěních na stupních vítězů z úvodu sezóny přicházejí spíše zklamání, i když výkonnost má vůz dobrou. Podle Lopeze měl R31 v Barceloně nejméně na třetí místo na startovním roštu. Ovšem Petrov měl problémy s převodovkou a Heidfeld v sobotu odpoledne vůbec nevyjel kvůli požáru z tréninku.

"První dva závody jsme měli dobré, ale ten zbytek... Doufáme v pódia, možná i vítězství v závodě, kde nebude dominovat Red Bull. Chceme se pokusit o třetí nebo čtvrté místo v šampionátu," dodal Lucemburčan.

Další článek: Hamilton: Díky pneumatikám by se mohlo předjíždět i v Monaku

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10