Kubica by měl v závěru sezóny bojovat o stupně vítězů, Petrov o body

Tým Renault si pod novým majitelem stanovil ambiciózní cíle, ještě letos chce bojovat o pódiová umístění. Umožnit mu to má agresivní vývoj vozu v průběhu sezóny.

"Jediná věc, kterou teď můžu zajistit kvůli svému pozdnímu jmenování, modernizaci aerodynamického tunelu a dalším věcem, je, že po prvním závodě bude probíhat agresivní vývoj," řekl šéf týmu Eric Bouiller. "Díky tomu získáme jasnou představu o svých schopnostech. Na základě toho také určíme strategii pro vůz 2011. Naším cílem budou stupně vítězů před koncem sezóny, což by znamenalo, že naše rozhodnutí byla správná."

S boji na předních příčkách se počítá u zkušeného Roberta Kubici. Nováček Vitalij Petrov má pochopitelně skromnější cíle, ve formuli 1 se musí především učit. Do Renaultu R30 usedne poprvé ve středu ve Valencii, první dva dny bude testovat Kubica.

"Počkejme si na druhé nebo třetí testy. Pak vám budu moct říct, jak to jde," řekl ruský pilot. "S inženýry jsem už mluvil, takže nejdříve musím odjet pár kol, abych získal cit pro vůz a pak se uvidí. Budu se maximálně snažit. Prvním cílem je dokončovat závody a poté bodovat pro tým."

Petrov podepsal s Renaultem jednoletou smlouvu s dvouletou opcí, stalo se tak v neděli ráno. Při svém debutu ve formuli 1 bude mít příležitost závodit se svým idolem Michaelem Schumacherem.

Odhadovat formu Renaultu nechce Robert Kubica, ale k letošním možnostem zůstává velmi otevřený. Vyloučit nechce nic. "Kdo si myslíte, že bude bojovat na špičce? Vy už to víte," ptal se na tiskové konferenci. "Kdo říká, že tam nebudeme my? Abych byl upřímný, těžko posoudit, jak na tom budeme."

"Všechno se teprve ukáže. Samozřejmě jsou tu jména jako Ferrari, McLaren, možná Red Bull, možná Mercedes, ale nikdy nevíte. Všechno se ukáže a myslím, že na konci února budeme mít lepší představu. Máme dobrý program na vylepšování vozu v únoru, a to bude určitě mít velké dopady na naší výkonnost."

Diskuze (8) Další článek: Představení Renaultu R30
8:34 | Pirelli bude titulárním sponzorem GP Francie 2018.
25. dubna | V Austinu budou mít koncert Bruno Mars a Britney Spears.
25. dubna | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10