Krvavá lázeň nebude, předpovídá k prvním testům Mercedes

S nespolehlivostí nových vozů to podle Mercedesu nebude tak dramatické, jak říkají někteří. Žádný chaos v Jerezu nenastane.
Krvavá lázeň nebude, předpovídá k prvním testům Mercedes

Už za dva týdny se poprvé rozjedou nové vozy v letošních prvních společných testech. Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff je přesvědčený, že navzdory nové technice nebudou dramaticky nespolehlivé.

"Nemyslím, že to bude krvavá lázeň, že by se vozy rozbily a nebyly na trati," řekl pro Autosport. "Ale nebudou to obvyklé testy, jako když máte evoluci technických pravidel a odjedete 100 kol za den."

"Asi to bude něco mezi tím. Ale patří to k novému vývoji, potřebujete jezdit, abyste odhalili problémy. Proto testujeme."

Změny v pravidlech jsou velké, podle některých až moc velké, ale i v tomto ohledu zůstává Wolff pozitivní. Technické inovace podle něj k formuli 1 patří.

"O třetinu menší spotřeba při snaze zachovat výkon, navíc to všechno musíte dát dohromady do karoserie závodního vozu. Chlazení je problém. Zvládnutí palivové efektivnosti bude klíčové, navíc k tomu budeme mít nižší přítlak. Wow! To je dobré," dodal.

Další článek: Letos přijede Williams do Jerezu s novým monopostem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.