Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Aston Martin není v nejlepší kondici. Lawrence Stroll, který nedávno koupil v britské automobilce podíl, ale potvrdil, že přejmenování Racing Pointu na Aston Martin je stále v plánu.
Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Konsorcium vedené Lawrencem Strollem koupilo v lednu 16,7 % v Astonu Martin, který se má v příštím roce vrátit do F1. Současný Racing Point se přejmenuje a stane se oficiálním továrním týmem britské automobilky.

Aston Martin na tom v poslední době není zrovna nejlépe a současná situace okolo koronaviru a očekávaná recese tomu rozhodně nepřidají. 

Logicky se tak objevily úvahy, zda skutečně dojde k přejmenováni Racing Pointu na Aston Martin.

Stroll návrat Astonu Martin potvrdil

Racing Point dnes vydal prohlášení, ve kterém situaci potvrdil. „Návrat Astonu Martin do formule 1 je potvrzen. Sezóna 2021 uvidí jednu z největších automobilových značek, Aston Martin, která se vrací na startovní rošt jako tovární tým F1 a nadále bude působit ze své základny v Silverstonu,“ uvedl tým v prohlášení.

‍V pondělí 30. března akcionáři společnosti Aston Martin Lagonda schválili finanční injekci ve výši 536 milionů liber a to včetně 260 milionů liber nového kapitálu od Yew Tree Consortium – skupiny investorů, kterou vede Lawrence Stroll.

„Proces investování do této nádherné automobilové značky si vyžádal celou mou pozornost a energii po dobu několik měsíců,“ uvedl Stroll.

„Určitě bylo pár bezesných nocí. Současně to ale byl jeden z nejzajímavějších obchodů, na kterém jsem se kdy podílel. Auta jsou mou vášní, obrovská část mého života, a Aston Martin měl vždy v mém srdci zvláštní místo. Stát tady dnes a oznamovat, že dohoda je uzavřena, je obrovskou výsadou a jedním z nejúžasnějších okamžiků mé kariéry.“ 

„Značka s rodokmenem a historií Astonu Martin musí soutěžit na nejvyšší úrovni motorsportu. Je to asi nejúžasnější věc, která se ve F1 v poslední době stala a je neuvěřitelně vzrušující pro všechny zúčastněné strany ve sportu a zejména pro fanoušky.“

 

„Nenapadá mě lepší jméno pro tým formule 1“

 

„Nenapadá mě lepší jméno pro tým formule 1. Naše investiční strategie staví formuli 1 do role ústředního pilíře globální marketingové strategie a za tímto účelem je naprosto rozumné přejmenovat Racing Point. Aston Martin v celé své historii velmi úspěšně soutěží v různých kategoriích motorsportu, ale nyní máme příležitost vytvořit tovární tým ve formuli 1.

Stroll také potvrdil, že bude cílem využít poznatky z F1 při výrobě silničních vozů.

„Pokračujeme v investování do týmu, abychom všem poskytli potřebné zdroje a letos uvidíme přínos tohoto úsilí v rámci Racing Pointu. S jménem Aston přichází větší tlak a očekávání. Budeme muset být od začátku konkurenceschopní. Ale nepochybuji, že se tým v Silverstone postaví této výzvě a udělá jméno Aston Martin hrdým.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

Témata článku: , ,