Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Aston Martin není v nejlepší kondici. Lawrence Stroll, který nedávno koupil v britské automobilce podíl, ale potvrdil, že přejmenování Racing Pointu na Aston Martin je stále v plánu.
Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Konsorcium vedené Lawrencem Strollem koupilo v lednu 16,7 % v Astonu Martin, který se má v příštím roce vrátit do F1. Současný Racing Point se přejmenuje a stane se oficiálním továrním týmem britské automobilky.

Aston Martin na tom v poslední době není zrovna nejlépe a současná situace okolo koronaviru a očekávaná recese tomu rozhodně nepřidají. 

Logicky se tak objevily úvahy, zda skutečně dojde k přejmenováni Racing Pointu na Aston Martin.

Aston Martin zrušil projekt Valkyrie pro WEC a Le Mans

Aston Martin zrušil projekt Valkyrie pro WEC a Le Mans

Stroll návrat Astonu Martin potvrdil

Racing Point dnes vydal prohlášení, ve kterém situaci potvrdil. „Návrat Astonu Martin do formule 1 je potvrzen. Sezóna 2021 uvidí jednu z největších automobilových značek, Aston Martin, která se vrací na startovní rošt jako tovární tým F1 a nadále bude působit ze své základny v Silverstonu,“ uvedl tým v prohlášení.

‍V pondělí 30. března akcionáři společnosti Aston Martin Lagonda schválili finanční injekci ve výši 536 milionů liber a to včetně 260 milionů liber nového kapitálu od Yew Tree Consortium – skupiny investorů, kterou vede Lawrence Stroll.

„Proces investování do této nádherné automobilové značky si vyžádal celou mou pozornost a energii po dobu několik měsíců,“ uvedl Stroll.

„Určitě bylo pár bezesných nocí. Současně to ale byl jeden z nejzajímavějších obchodů, na kterém jsem se kdy podílel. Auta jsou mou vášní, obrovská část mého života, a Aston Martin měl vždy v mém srdci zvláštní místo. Stát tady dnes a oznamovat, že dohoda je uzavřena, je obrovskou výsadou a jedním z nejúžasnějších okamžiků mé kariéry.“ 

Bude to win-win situace, říká Racing Point o spojení s Astonem Martin

Bude to win-win situace, říká Racing Point o spojení s Astonem Martin

„Značka s rodokmenem a historií Astonu Martin musí soutěžit na nejvyšší úrovni motorsportu. Je to asi nejúžasnější věc, která se ve F1 v poslední době stala a je neuvěřitelně vzrušující pro všechny zúčastněné strany ve sportu a zejména pro fanoušky.“

 

„Nenapadá mě lepší jméno pro tým formule 1“

 

„Nenapadá mě lepší jméno pro tým formule 1. Naše investiční strategie staví formuli 1 do role ústředního pilíře globální marketingové strategie a za tímto účelem je naprosto rozumné přejmenovat Racing Point. Aston Martin v celé své historii velmi úspěšně soutěží v různých kategoriích motorsportu, ale nyní máme příležitost vytvořit tovární tým ve formuli 1.

Stroll také potvrdil, že bude cílem využít poznatky z F1 při výrobě silničních vozů.

„Pokračujeme v investování do týmu, abychom všem poskytli potřebné zdroje a letos uvidíme přínos tohoto úsilí v rámci Racing Pointu. S jménem Aston přichází větší tlak a očekávání. Budeme muset být od začátku konkurenceschopní. Ale nepochybuji, že se tým v Silverstone postaví této výzvě a udělá jméno Aston Martin hrdým.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00