Kritizovat Verstappena byla chyba, připouští Häkkinen

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Mika Häkkinen připustil, že udělal chybu, když kritizoval Maxe Verstappena za jeho nízký věk při vstupu do formule 1.
Kritizovat Verstappena byla chyba, připouští Häkkinen

Před první sezónou nizozemského mladíka u Toro Rosso Häkkinen řekl, že Verstappen podle něj není připraven.

18letý Verstappen však dokázal svůj talent a letos ve Španělsku se při svém prvním startu za Red Bull stal nejmladším vítězem závodu F1. Häkkinen nyní s radostí připouští, že se mýlil.

„Kritizoval jsem ho při jeho vstupu do formule 1, když jsem si myslel, že je příliš mladý,“ řekl Häkkinen na okruhu Assen v rámci akce Gamma Racing Days.

„Jsem však velmi rád, že jsem neměl pravdu a posílilo to i moje chápání toho, že mladé dívky a mladí kluci jsou v současnosti na tento svět mnohem lépe připraveni. Musíte je nechat mluvit a poslouchat, co chtějí říct.“

„Max je samozřejmě skvělý v tom, co dělá. Když jsem já byl mladý, bylo mi 16 nebo 17 let, a jezdil jsem v motokárách, tak to bylo neuvěřitelné. Všechno bylo nesmírně vyrovnané - materiál, disciplína, fyzické úsilí, musel jsem podávat výkony na skutečně vysoké úrovni.“

Häkkinen: Verstappen není připravený, Ricciardovi letos věří

Häkkinen: Verstappen není připravený, Ricciardovi letos věří

„Tehdy jsem si myslel, že jsem připraven na všechno, že jsem připraven bojovat na nejvyšší úrovni v motorsportu. V té době ale nebylo normální, aby vás lidé v takovém věku sledovali a aby byl tak mladý kluk připraven na velkou závodní kategorii jako formule 1.“

„Časy se ale změnily. Stále častěji vidím mladé lidi na vrcholných úrovních sportu, byznysu a všeho ostatního. Lidé se i rychleji vyvíjí, a to jednoduše díky dostupným prostředkům, aby mohli studovat a chápat, co se v tomto světě děje,“ dodává Häkkinen.

„Můžete jít, a pokud na internetu najdete ty správné informace, tak studovat jak chcete. Život je dnes mnohem rychlejší, což vysvětluje, proč jsou tito mladí jezdci na tak vysokých pozicích. Ano, týmy jsou dnes mnohem organizovanější než v minulosti, koncept je mnohem lepší, díky čemuž je jednodušší přijít do tohoto velkého světa.“

„I tak ale k úspěchu potřebujete talent, odhodlání a disciplínu a Max v tomto ohledu samozřejmě odvedl skvělou práci,“ přiznal Häkkinen.

Foto: Getty Images / Boris Streubel

Další článek: Jediná věc podle Carlose Sainze

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00