Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Dodavatel pneumatik Pirelli potvrdil, že vývoj suchých směsí směřuje k takové míře opotřebení, která by měla vyžadovat alespoň dvě zastávky v boxech během závodu.
Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Od zákazu tankování paliva se ve většině závodů týmy rozhodly pro jednu zastávku v boxech, což ubralo na atraktivitě dění a zmenšilo šance na zajímavou podívanou.

"Doufáme, že v každém závodě bude docházet alespoň k dvěma přezutím," vysvětloval cíle Pirelli sportovní šéf Paul Hembery. "Chceme lepší podívanou. Na své straně se pokusíme zajistit co největší atraktivitu. Ale musíme být realisté. Tohle je náš první rok a na některých okruzích, jako jsou ty městské a nové, nemůžeme testovat."

Nastavit životnost pneumatik může Pirelli tedy jen na základě získaných dat z okruhů, které navštíví. Aby svoji nabídku dokázal přizpůsobit každé trati, navrhl testování během každého závodního víkendu.

"Požádali jsme o zvážení testů nových směsí v průběhu sezóny a oni ústně naznačili, že by mohlo být možné zkoušet různé směsi během prvních pátečních tréninků," uvedl Hembery.

Specifikace čtyř základních suchých směsí Pirelli dokončil během uplynulého víkendu v Abú Zabí, teď na stejném okruhu testuje mokré pneumatiky.

Diskuze (58) Další článek: Další premiéra Pirelli: De la Rosa testuje v noci na mokré Yas Marině
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10