Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Dodavatel pneumatik Pirelli potvrdil, že vývoj suchých směsí směřuje k takové míře opotřebení, která by měla vyžadovat alespoň dvě zastávky v boxech během závodu.
Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Od zákazu tankování paliva se ve většině závodů týmy rozhodly pro jednu zastávku v boxech, což ubralo na atraktivitě dění a zmenšilo šance na zajímavou podívanou.

"Doufáme, že v každém závodě bude docházet alespoň k dvěma přezutím," vysvětloval cíle Pirelli sportovní šéf Paul Hembery. "Chceme lepší podívanou. Na své straně se pokusíme zajistit co největší atraktivitu. Ale musíme být realisté. Tohle je náš první rok a na některých okruzích, jako jsou ty městské a nové, nemůžeme testovat."

Nastavit životnost pneumatik může Pirelli tedy jen na základě získaných dat z okruhů, které navštíví. Aby svoji nabídku dokázal přizpůsobit každé trati, navrhl testování během každého závodního víkendu.

"Požádali jsme o zvážení testů nových směsí v průběhu sezóny a oni ústně naznačili, že by mohlo být možné zkoušet různé směsi během prvních pátečních tréninků," uvedl Hembery.

Specifikace čtyř základních suchých směsí Pirelli dokončil během uplynulého víkendu v Abú Zabí, teď na stejném okruhu testuje mokré pneumatiky.

Diskuze (58) Další článek: Další premiéra Pirelli: De la Rosa testuje v noci na mokré Yas Marině
10:45 | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.