Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Dodavatel pneumatik Pirelli potvrdil, že vývoj suchých směsí směřuje k takové míře opotřebení, která by měla vyžadovat alespoň dvě zastávky v boxech během závodu.
Kratší životnost pneumatik by měla nutit k většímu počtu zastávek

Od zákazu tankování paliva se ve většině závodů týmy rozhodly pro jednu zastávku v boxech, což ubralo na atraktivitě dění a zmenšilo šance na zajímavou podívanou.

"Doufáme, že v každém závodě bude docházet alespoň k dvěma přezutím," vysvětloval cíle Pirelli sportovní šéf Paul Hembery. "Chceme lepší podívanou. Na své straně se pokusíme zajistit co největší atraktivitu. Ale musíme být realisté. Tohle je náš první rok a na některých okruzích, jako jsou ty městské a nové, nemůžeme testovat."

Nastavit životnost pneumatik může Pirelli tedy jen na základě získaných dat z okruhů, které navštíví. Aby svoji nabídku dokázal přizpůsobit každé trati, navrhl testování během každého závodního víkendu.

"Požádali jsme o zvážení testů nových směsí v průběhu sezóny a oni ústně naznačili, že by mohlo být možné zkoušet různé směsi během prvních pátečních tréninků," uvedl Hembery.

Specifikace čtyř základních suchých směsí Pirelli dokončil během uplynulého víkendu v Abú Zabí, teď na stejném okruhu testuje mokré pneumatiky.

Diskuze (58) Další článek: Další premiéra Pirelli: De la Rosa testuje v noci na mokré Yas Marině
21:38 | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
20:39 | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10