Krátí se čas, varuje Pirelli. Stihnou se připravit pneumatiky pro rok 2017?

Pro příští rok má Pirelli připravit pneumatiky, které budou širší než letos. Celá věc se ale komplikuje.
Krátí se čas, varuje Pirelli. Stihnou se připravit pneumatiky pro rok 2017?

Pirelli a FIA stále nepodepsali smlouvu o dodávání pneumatik pro období po letošním roce. Paul Hembery doufá, že vše bude vyřešeno během několika dní.

Jsou zde ale dva zásadní problémy. Pirelli kvůli chybějícímu podpisu smlouvy nedodalo týmům modely pneumatik 2017 pro aerodynamické tunely. To samozřejmě týmům stěžuje práci na vozech pro příští sezónu.

Kromě toho stále nebyla dohodnuta podoba testů. Pirelli by mělo dostat 12 dní testování. Předběžné testy by měly být realizovány s vozem z roku 2013. Jak to bude dál, o tom se stále jedná. Čas se přitom krátí.

„Z praktického hlediska jsme na hraně,“ řekl Hembery pro Motorsport.com. „Je před námi pouze šest měsíců na výzkum a implementaci celé věci. A to není snadné. Všechny týmy chtějí perfektní pneumatiky, ale týden po týdnu je to stále méně a méně proveditelné. Náš termín je konec dubna.“

„Nechceme, aby naše jméno bylo ohroženo kvůli tomu, že nemáme testy a ani data potřebné k odvedení dobré práce. Už jsme viděli, že když nastanou problémy, tak je to pak naše vina.“

Foto: Pirelli

Další článek: Stewart: Alonso je jedním z nejlepších, možná nejlepší

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen