Krátí se čas, varuje Pirelli. Stihnou se připravit pneumatiky pro rok 2017?

Pro příští rok má Pirelli připravit pneumatiky, které budou širší než letos. Celá věc se ale komplikuje.
Krátí se čas, varuje Pirelli. Stihnou se připravit pneumatiky pro rok 2017?

Pirelli a FIA stále nepodepsali smlouvu o dodávání pneumatik pro období po letošním roce. Paul Hembery doufá, že vše bude vyřešeno během několika dní.

Jsou zde ale dva zásadní problémy. Pirelli kvůli chybějícímu podpisu smlouvy nedodalo týmům modely pneumatik 2017 pro aerodynamické tunely. To samozřejmě týmům stěžuje práci na vozech pro příští sezónu.

Kromě toho stále nebyla dohodnuta podoba testů. Pirelli by mělo dostat 12 dní testování. Předběžné testy by měly být realizovány s vozem z roku 2013. Jak to bude dál, o tom se stále jedná. Čas se přitom krátí.

„Z praktického hlediska jsme na hraně,“ řekl Hembery pro Motorsport.com. „Je před námi pouze šest měsíců na výzkum a implementaci celé věci. A to není snadné. Všechny týmy chtějí perfektní pneumatiky, ale týden po týdnu je to stále méně a méně proveditelné. Náš termín je konec dubna.“

„Nechceme, aby naše jméno bylo ohroženo kvůli tomu, že nemáme testy a ani data potřebné k odvedení dobré práce. Už jsme viděli, že když nastanou problémy, tak je to pak naše vina.“

Foto: Pirelli

Další článek: Stewart: Alonso je jedním z nejlepších, možná nejlepší

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.