Kovalainena jsme zklamali, připouští šéf týmu Caterham

Petkar1  |  11. 02. 2013 21:04

Jarno viděl už v testech, že to bude stát za starou bačkoru a raději se toho místa vzdal rovnou. Sám jsem si říkal, že se mezi Heikkim a Caterhamem něco v druhé polovině sezóny děje. Vitalije považuji za kvalitního pilota, ale přesto ho v první polovině Heikki dost porážel. V druhé polovině už to bylo naopak.

Ciryl to alespoň řekl upřímně. Slibovali Heikkimu, jak do tří let bude jezdit uprostřed pole a ono nic... Nedivím se jeho frustraci, protože v sezóně 2011 byl výbornej a i letos měl pár dobrých závodů (Bahrajn Q2, Valencie Q2, Japonsko atd...) Vlastně za ty 3 roky, kdy ty nové týmy jezdí se nikdo jiný, než Heikki z nich do Q2 nepodíval! Tajně doufám, že ho někdo vezme v roce 2014. Kdyby testoval pro Pirelli, tak pořád bude alespoň ve formuli a bude mít nějaké info o pneu, které by některý tým mohl chtít využít, když pneu hrají teď velkou roli. Caterhamu předvídám špatnou budoucnost (ne z frustrace). S Marussií se budou plácat na konci a bez zkušených pilotů (Timo, Heikki, Vitalij) nemají moc šancí ani využít např. podmínek jako v Brazílii loni.

No tak pokud Abiteboul a Caterham se nedokázali v čele Kovalainenem zlepšit, tak to moc se dvěma piloty - nováčky asi nevyrvou! Ledaže by tušili, že jejich auto je velký průšvih, které dokáže posunout vpřed jen více peněz a né zkušený pilot. Podle mně, je to pro Caterham průšvih tak i tak :-S

Rimsey  |  11. 02. 2013 18:10

Kovi...mám toho kloučka rád, je výbornej jezdec a šanci u lepšího teamu si podle mně zasloužil...na druhou stranu svoji šanci na slávu prodrbal už dávno předtím a to u McLarenu...tam se měl ukázat...se slabým autem a bez šance na jakékoliv lepší umístění se to místo na slunci hledá těžko...zvlášť v F1

Rozhodně jste ho zklamali. 3 roky jak se zlepšíte a bla, bla, bla... 3 roky stejná pohádka. A jezdil výborně zvláěšt v sezoně 2011, to se málem rozkrájel... bude ho škoda.

Zatracený Mitsubiš  |  11. 02. 2013 16:11

Přesně! Taky jsem doufal, že právě aspoň Lotus by se mohl dostat z těch nováčků do středu pole, jako se to povedlo FI, ale jim, ani s dvěma nejzkušenějšíma pilotoma, jaký vůbec mohli mít, nic nepředvedli.
Uvidíme letos, jestli to bude stále stejné, Lotus ven.

Zatracený Mitsubiš  |  11. 02. 2013 16:12

"Nejzkušenějšími piloty"
Zní to přece jenom lépe.

Jednou určo pujdou z kola ven...

možná škoda ale jsou i lepší....

Forza Ferrari !!!

Ale rozhodně ně ty co tam místo něj sedí... ale tak mají prachy no.

Qvik  |  11. 02. 2013 13:58

Kovalainen by mel sedacku letos kdys by drzel hubu ale on si veril ze ziska sedacku u top tymu tak si otevrel hubu no a ted toho lituje

FWMonty  |  11. 02. 2013 12:24

Kvůli stěhování našich serverů nebude možné přispívat do diskuzí od dnešní 23. hodiny do zítřejší 6. hodiny. Děkujeme za pochopení............tak proto tu všechno hapruje i přihlašování,každý den se musím znova přihlásit

týmový režisér  |  11. 02. 2013 12:24

No to asi ano. Zklamali. Ale ...Heikki, zklamal mě. Sledoval jsem jeho kariéru poměrně "zblízka" a když porazil Schumachera v Race, tak jsem si říkal, ten kluk, to bude bomba. No a...byla. Hlavně u Mcl. Takže???

Zatracený Mitsubiš  |  11. 02. 2013 12:28

Vzpomeň si na jeho první sezónu v F1 u Renaultu, kde měl od taťky Flávia sparťanskou výchovu a porazil tam domácího a velezkušeného Giancarla!

Fanda.LH  |  11. 02. 2013 12:33

Nestála za moc... Vyšla mu jedna VC deštivá Fuji tuším... Jinak to nebylo moc dobré...

Zatracený Mitsubiš  |  11. 02. 2013 12:39

Dle mě spíš nebyl moc dobrý R27. Heiky jezdil tehdy na nováčka velmi dobře, srovnávám s kolegou, nato že byl navíc poměrně i pod tlakem.
R27 doplatilo na závěrečný boje s Ferrari v závěru předchozí sezony, ale i tak nakonec oba piloti dotlačili Renault na celkové třetí místo v PK.


1 2