Kovalainen ztratil při nehodě v Závodě šampionů vědomí, ale je v pořádku

Víkendový Závod šampiónů poznamenala poměrně vážná nehoda Heikkiho Kovalainena, Fin a jeho přítelkyně pociťují její následky doteď.
Kovalainen ztratil při nehodě v Závodě šampionů vědomí, ale je v pořádku

Kovalainen závodil proti sedminásobnému mistru světa v rallye Sébastienu Loebovi, když ztratil kontrolu nad svým Audi R8. "Byla to rušná neděle, hodně tvrdá nehoda se zaseknutým plynovým pedálem a poškozeným zadním zavěšením," popisoval finský pilot Lotusu.

Kovalainen ztratil při nehodě na 30 sekund vědomí a pochopitelně musel okamžitě na lékařské vyšetření. Ta naštěstí neodhalila žádné vážné následky. "Dnes mě čekají další vyšetření, teď už mě jen bolí hlava," uvedl Fin ke svému aktuálnímu stavu.

S Kovalainenem seděla ve voze jeho přítelkyně Catherine Hyde, která také vyvázla bez zranění, i když byla samozřejmě otřesená. "Byla to velká nehoda a začala lehkým kontaktem s bariérou těsně před cílem. Snažil jsem se využít každý centimetr tratě a políbil jsem zeď. Pak jsem byl už jen pasažér, protože jsem trefil zeď v první zatáčce," dodal Kovalainen.

Záznam nehody si můžete prohlédnout zde.

Diskuze (25) Další článek: Di Resta doufá, že ho titul v DTM přiblížil závodní sedačce u Force Indie
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10