Kovalainen věří, že bude letos bojovat o titul

Pokud mu to umožní vůz, schopnosti na to má.
Heikki Kovalainen je u týmu McLaren druhým rokem a je přesvědčen, že má již dostatek zkušeností na to, aby mohl letos bojovat o titul.

"Zatím je příliš brzy, ale ano, doufám v to. Jako pilot formule 1 musíte věřit v každé sezóně, že se můžete stát mistrem světa, protože jinak nemá smysl tu být. A já jsem pevně přesvědčen, že budu mít v sezóně možnost bojovat o šampionát. Loni jsem se hodně naučil. Myslím, že jsem vyspěl jako jezdec i jako člověk. Vím, že pokud bude vůz dobrý, budu moct bojovat o vítězství. A pokud se to stane, doufám, že mě to přivede do boje o titul," řekl Kovalainen.

Zatímco v loňské sezóně měl Kovalainen smůlu na techniku a různé incidenty, jeho týmový kolega Lewis Hamilton vybojoval titul mistra světa. Kovalainenovi však scházela i celková výkonnost a v této oblasti by mohla letos pomoci lepší spolupráce s týmem.

"Když se ohlédnu zpět, tak se dá říct, že poznat tým a naučit se využívat jeho pomoc trvalo déle, než jsem očekával. Také jsem sám sebe vystavoval příliš velkému tlaku, když mi něco nevyšlo. Teď už vím, že si s tím nemám dělat moc starostí. Chci si závody užít. Mám pocit, že vím více o tomhle týmu a tom, jak můžeme spolupracovat na lepších výsledcích. Je to něco, co Lewis dobře věděl a já vidím, jak mu to loni pomohlo. Nyní se cítím mnohem lépe připraven než loni," dodal Kovalainen.

Lewis Hamilton získal v loňské sezóně téměř dvakrát více bodů než Kovalainen. Ačkoliv je Hamilton u týmu jen o jednu sezónu déle než Kovalainen, s McLarenem se zná již více než deset let.
Diskuze (52) Další článek: Button neměl záložní plán, bez týmu Brawn GP by zůstal doma
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00