Kovalainen v sedačku u Caterhamu už moc nedoufá

Heikki Kovalainen přiznal, že se jeho kariéra nevyvíjí dobře, o jeho služby nemá v letošním roce zájem žádný tým formule 1.
Kovalainen v sedačku u Caterhamu už moc nedoufá

Kovalainen strávil poslední tři roky u Caterhamu, kde si jeho výkony nemohli vynachválit, ale pro letošek mu smlouvu zatím nenabídli. Fin v dobrý konec nevěří.

"Stále čekám na jejich rozhodnutí," řekl pro Autosport. "Jelikož už začíná být moc pozdě, už moc nedoufám, a skutečnost, že nepřináším žádné peníze, je ten velký problém. Tak na tom v tuto chvíli jsme, myslím, že na tom takhle jsou."

"Vím, že by chtěli, abych zůstal, a tlačili na některé současné sponzory, aby zjistili, jestli by dokázali záplatovat díru mezi mnou a platícími jezdci, a to je odpověď, na kterou stále čekáme."

"Nejde o můj plat, nechci velký plat, to není ten problém. Problém je rozdíl mezi tím, kolik někdo přinese, a nulou, kterou přináším já. To je ta velká otázka."

Kovalainen jednal i s ostatními týmy, ale žádnou jinou možnost neobjevil. "Samozřejmě pracujeme naplno, abychom zjistili, jestli s tím můžeme něco udělat. Problém je ale ten, že výsledky, které jsem měl poslední dva nebo tři roky, nestačí na postup do top vozu. A průměrné týmy jsou v situaci, kdy musí brát platící jezdce, čímž se vylučuje druhá polovina roštu."

"Jsem teď ve zrádné situaci. I když lidé říkají, že jsem jezdil dobře, že jsem odvedl dobrou práci, skutečnost je taková, že 15., 16. nebo 17. místo papírově není tak dobré jako někdo, kdo byl šestý, sedmý nebo osmý. Bylo to trochu překvapující, myslel jsem si, že po poslední sezóně a posledních pár letech budu na trhu v lepší pozici."

Finský závodník chce zůstat ve formuli 1, a proto žádné záložní řešení nemá.

Další článek: První den Sergia Péreze v barvách McLarenu

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton