Kovalainen už nechce závodit sám, po Caterhamu žádá zlepšení

Pokračování Kovalainenovy kariéry ovlivní výkonnost Caterhamu. Fina už nebaví jezdit na konci startovního pole, takže pokud se situace nezmění, mohl by zvážit změnu působiště.
Kovalainen už nechce závodit sám, po Caterhamu žádá zlepšení

Kovalainen přišel do Caterhamu přes Renault a McLaren. Musel si zvyknout na boje na konci startovního pole, ale věřil, že se s malajsijskou stájí posune vpřed. Ovšem i když se Caterham zlepšil, zatím zůstává jen nejlepší z novějších týmů.

A finský závodník chce závodit s ostatními, takže pro jeho další kariéru bude důležité, zda mu to Caterham umožní. Pokud ne, naznačil, že by mohl odejít.

"Klíčové budou úpravy, které nasadíme na konci sezóny," vysvětloval. "Tým dělá správné kroky a teoreticky bychom měli pokročit. Je pravda, že toužím po úspěchu. Podávám velmi dobré výkony, ale je těžké je hodnotit, protože v současnosti jezdíme vlastní ligu."

"Nemůžu pořádně bojovat s ostatními jezdci, abych ukázal, jak dobrý bych mohl být. To je otázka a v jistou chvíli o ní budeme muset přemýšlet. Já jsem o ní zatím nepřemýšlel a seriózně se jí nevěnoval."

"Místo jinde jsem si nehledal, ani jsem o tom s týmem nemluvil. Počkám si a uvidím, jak se to vyvine. Je pravda, že se chci neustále zlepšovat. V této pozici příští rok být nechci a myslím, že tým také ne."

Kovalainen jezdí ve formuli 1 šestým rokem. Celkem čtyřikrát se ukázal na stupních vítězů, s McLarenem dokonce vyhrál jeden závod.

Další článek: Víkend ve Valencii zahájil nejlepším časem Maldonado

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10