Kovalainen: U McLarenu to nefungovalo dobře, přestup jsem potřeboval

Angažmá u top týmu bývá pro jezdce obvykle splněným snem, ale Heikki Kovalainen u McLarenu spokojený nebyl.
Kovalainen: U McLarenu to nefungovalo dobře, přestup jsem potřeboval

"Můj příchod do týmu Lotus byl rozhodnutím, kterého bylo třeba," uvedl finský pilot. "Měl jsem pocit, že to u mého předchozího týmu nefungovalo na sto procent, nedokázal jsem podávat výkony na úrovni, na které jsem podle mě měl. Takže jsem se domníval, že potřebuji nový začátek."

Kovalainen debutoval ve formuli 1 u Renaultu, ale po roce přestoupil k McLarenu jako náhrada za Fernanda Alonsa, který se s vedením wokingské stáje nepohodl. Závodil po boku Lewise Hamiltona, ale u McLarenu vydržel jen dva roky.

Přestup k Lotusu znamenal velký krok zpět, co se zázemí týmu a kvality vozu týče, ale Fin toho nelituje. "Nevadí mi, že jsem na konci startovního roštu, pokud to nebude trvat moc dlouho," řekl. "Chci se posunout nahoru a vím, že to dokážeme. Nakonec chceme patřit na čelo. Nebude to snadné, ale pokud v to budeme věřit, můžeme to dokázat."

Kovalainen byl letos nejlepší mezi piloty nových týmů. Příští rok chce Lotus bojovat o sedmé až osmé místo, cesta na vrchol bude podle jeho představitelů trvat další tři až čtyři roky.

Další článek: Neodejdu, dokud nebudeme znovu úspěšní, říká Brawn

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00