Kovalainen: U McLarenu to nefungovalo dobře, přestup jsem potřeboval

Angažmá u top týmu bývá pro jezdce obvykle splněným snem, ale Heikki Kovalainen u McLarenu spokojený nebyl.
Kovalainen: U McLarenu to nefungovalo dobře, přestup jsem potřeboval

"Můj příchod do týmu Lotus byl rozhodnutím, kterého bylo třeba," uvedl finský pilot. "Měl jsem pocit, že to u mého předchozího týmu nefungovalo na sto procent, nedokázal jsem podávat výkony na úrovni, na které jsem podle mě měl. Takže jsem se domníval, že potřebuji nový začátek."

Kovalainen debutoval ve formuli 1 u Renaultu, ale po roce přestoupil k McLarenu jako náhrada za Fernanda Alonsa, který se s vedením wokingské stáje nepohodl. Závodil po boku Lewise Hamiltona, ale u McLarenu vydržel jen dva roky.

Přestup k Lotusu znamenal velký krok zpět, co se zázemí týmu a kvality vozu týče, ale Fin toho nelituje. "Nevadí mi, že jsem na konci startovního roštu, pokud to nebude trvat moc dlouho," řekl. "Chci se posunout nahoru a vím, že to dokážeme. Nakonec chceme patřit na čelo. Nebude to snadné, ale pokud v to budeme věřit, můžeme to dokázat."

Kovalainen byl letos nejlepší mezi piloty nových týmů. Příští rok chce Lotus bojovat o sedmé až osmé místo, cesta na vrchol bude podle jeho představitelů trvat další tři až čtyři roky.

Diskuze (304) Další článek: Neodejdu, dokud nebudeme znovu úspěšní, říká Brawn
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10